Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 60zł Gwarancja satysfakcji
Go Top

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

BLACKROLL® Education dla największej sieci klubów Calypso Fitness

Artykuł autorstwa Adama Kołodziejskiego, managera Calypso Wola Park

 

Trendy w branży fitness

 

Wraz z rozwojem branży fitness i coraz większą dostępnością usług związanych z aktywnością fizyczną, rośnie świadomość społeczna dotycząca dbania o sylwetkę, jak również o zdrowie.

Jeszcze 15 lat temu, w czasach siłowni w piwnicach, dbanie o formę praktycznie zawsze oznaczało budowanie ogromnej masy mięśniowej i rzucanie ciężarami. Któż by wtedy pomyślał, że fitness pójdzie w zupełnie innym kierunku. Coraz mniej w klubach widać adeptów kulturystyki. Jednocześnie wyraźnie zauważalny jest wzrost liczby osób zainteresowanych poprawą samopoczucia, funkcjonowania na co dzień i własnym zdrowiem. Cóż bowiem jest ważniejszego od zdrowia? To właśnie ono ułatwia realizację celów treningowych, zawodowych, rodzinnych, czy po prostu życiowych.

 

Jak żyć Panie trenerze?

 

Gdy zastanowimy się co najczęściej sprowadza ludzi do fitness klubów, dojdziemy do wniosku, że bez względu na to, czy klient przychodzi na zajęcia grupowe, czy na trening personalny, jego potrzeby są podobne. Wszyscy chcą się dobrze bawić, być wśród ludzi, czuć się dobrze. Często szukamy wsparcia, czy też wskazówek, co zrobić żeby poprawić swój wygląd i stan zdrowia.

Zjawisko pospolitego ruszenia do fitness klubów wynikające ze zrozumienia, że ciało o które się dba odwdzięczy się w przyszłości, jest bardzo budujące. Trener lub instruktor staje się niejednokrotnie pewnego rodzaju mentorem, wskazującym drogę do osiągnięcia kolejnych celów, które w konsekwencji przekładają się nie tylko na wygląd, ale i na całe życie.

 

To wszystko sprawia, że trener/instruktor to osoba ciesząca się dużym zaufaniem społecznym i swojego rodzaju estymą. Jednocześnie należy pamiętać, że praca trenera wiąże się z dużą odpowiedzialnością.

 

Więcej znaczy lepiej?

 

Coraz większe zainteresowanie „byciem fit”, wyraźnie odzwierciedla wzrost liczby klubów, trenerów personalnych, instruktorów fitness, akademii szkoleniowych dla trenerów i instruktorów.

No cóż.. jest popyt, jest podaż. Należy się jednak przyjrzeć rozwojowi zwłaszcza tych ostatnich, czyli akademii kształcących pracowników siłowni i klubów fitness. Ostatnimi czasy wyrastają jak grzyby po deszczu. Mogłoby się wydawać, że to zjawisko pozytywne. Niestety jednak powstaje coraz więcej firm szkoleniowych, raczej niskiego sportu. Kiepskie kursy weekendowe, nie dające nawet podstaw wiedzy jaką powinien dysponować trener, a nawet kursy internetowe.

 

 

Szukajcie a znajdziecie

 

Na szczęście, z morza akademii przygotowujących trenerów można wyłowić kilka perełek. BLACKROLL®  Polska, ze swoimi szkoleniami BLACKROLL® Education to jedna ze szkół cieszących się obecnie bardzo dużą popularnością wśród pracowników siłowni i klubów fitness. Wykładowcy ze świetnymi kwalifikacjami i odpowiednie zaplecze, są gwarantem edukacji na wysokim poziomie.

Dodatkowo podejście do tematyki treningu osobistego, postawienie na sprawność, zdrowie, poprawę komfortu życia w codziennym funkcjonowaniu, sprawiają, że BLACKROLL® Education idealnie wpisuje się w najnowsze trendy fitness.

Idea ta jest także spójna z filozofią największej sieci klubów fitness w Polsce - Calypso Fitness.  Od początków istnienia, wyróżnikiem Calypso Fitness jest zapewnienie klubowiczom jak najlepszej opieki. Klienta zawsze stawia się na pierwszym miejscu, w związku z tym niezbędna jest dobrze przeszkolona kadra trenerska. Naturalna wydaje się zatem współpraca BLACKROLL® Polska z Calypso Fitness, której przyświeca chęć budowania świadomości dotyczącej zdrowego stylu życia i dbania o własne ciało.