Jaką rolkę wybrać dla siebie?
Wysyłka w ciągu 24h Darmowa dostawa Testuj przez 100 dni

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

Jaką rolkę wybrać dla siebie?

W arktykule "Rolowanie - o co w tym właściwie chodzi" powiedzieliśmy czym jest powięź i jak dużo korzyści może przynieść rolowanie. Powiedzmy, że zdecydowałaś /zdecydowałeś się - "Od dzisiaj chcę rozpocząć przygodę z rolką do masażu i wprowadzić automasaż do codzienną rutyny"! Jest jednak jeden problem-jak znaleźć najlepszy dla siebie roller przy tak wielu dostępnych modelach? Rolki do masażu różnią się od siebie rozmiarem, kształtem, twardością i powierzchnią nie bez powodu. Każda z nich spełnia inne funkcje. Jeśli chcesz poznać jakie, zapraszamy do lektury. Dzięki temy wybierzesz idealną rolkę dla siebie!

Dlaczego tak ważny jest odpowiedni wybór rolki?

Roller umożliwia samodzielne wykonanie masażu mięśniowo-powięziowego. Własnym ciężarem ciała możemy stymulować i rozluźniać mięśnie. Piankowy wałek jest świetnym narzędziem do użycia przed lub po treningu. Wybierając odpowiednią rolkę dla siebie, dobieramy ją przede wszystkim pod kątem napięcia mięśniowego, adaptacji sportowej, poziomu obciążeń i przemęczenia. Rolki różnią się od siebie gęstością, teksturą, kształtem i rozmiarem. Przed zakupem idealnej rolki dla siebie koniecznie te kwestie musisz sobie przeanalizować.

Gęstość/twardość rolki

Wałki piankowe mają różną gęstość, co jest głównym czynnikiem wpływającym na ich twardość . Użycie zbyt miękkiej rolki do masażu może zapewnić niewystarczający nacisk, a zbyt twardej może spowodować duży dyskomfort, ból i mieć negatywny wpływ na wydajność tkanki. BLACKROLL® w swoim asortymencie posiada trzy różne stopnie twardości rolek BLACKROLL® STANDARD, BLACKROLL® MED i BLACKROLL® PRO.

Jeśli zaczynasz dopiero przygodę z rolowaniem, ale jesteś osobą zdrową, aktywną fizycznie, masz średnie napięcie mięśniowe, wtedy najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie wałek piankowy ośredniej twardości - BLACKROLL® STANDARD.

Jeśli jesteś osobą po urazie, w trakcie rehabilitacji, osobą starszą albo masz wysokie napięcie mięśniowe i niski próg bólu, powinieneś zdecydować na rolkę onajniższej twardości - BLACKROLL® MED.

Jeśli rolowanie nie jest dla Ciebie czymś nowym, rolujesz się już od jakiegoś czasu, jesteś zawodowym sportowcem, masz niskie napięcie mięśniowe oraz wysoki próg bólu, wybierznajtwardszą rolkę - BLACKROLL® PRO

Powierzchnia wałka do rolowania

Czas wziąć pod lupę powierzchnię rolki do masażu. Kupując roller, masz do wyboru dwie powierzchnie:

Gładką i karbowaną . Ich zastosowanie zależy od celu rolowania:

Jeśli interesuje Cię rolowanie po treningu– roller o gładkiej powierzchni będzie do tego idealny. Taką rolką możesz rolować mięśnie po każdej sesji ćwiczeń. Celem automasażu na rolce o płaskiej powierzchni jest nawodnienie, uelastycznienie oraz rozciągnięcie wszystkich struktur mięśniowo-powięziowych. Za jej pomocą zwiększymy zakres ruchu, zmniejszymy bolesność oraz napięcie mięśniowe.

Jeśli chcesz rolować się przed treningiem wybierz roller z wypustkami. Automasaż rolką o karbowanej powierzchni ma na celu zwiększenie przepływu krwi i limfy, ale przede wszystkim przygotowanie i pobudzenie tkanek mięśniowo-powięziowych. Model BLACKROLL® GROOVE czy BLACKROLL® FLOW świetnie przygotowuje i rozgrzewa duże grupy mięśniowe do wysiłku fizycznego.

Kształt i rozmiar rolki

Rolki o niestandardowym kształcie i rozmiarze są nakierowane na szczegółową pracę z ciałem .

Jeśli chcesz rozluźnić mięśnie łydek, stóp, ramion, przedramion i dłoni? Wybierz rolkę BLACKROLL® MINI.

Chcesz zmniejszyć napięcie mięśniowe w obrębie klatki piersiowej, pośladków lub barków? Zdecyduj się na rolkę BLACKROLL® BALL 8. Oba te modele stworzone są do dokładnego opracowywania małych grup mięśniowo-ścięgnistych. Mogą być one również tzw. wisienką na torcie, ponieważ idealnie wykończa prace po klasycznej rolce.

Jeśli często skarżysz się na bóle kręgosłupa i chcesz popracować nad karkiem, odcinkiem piersiowym lub lędźwiowym? Zaopatrz się w rolkę BLACKROLL® DUOBALL 8, pokochasz ją od pierwszego rolowania.

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi znadziesz to, czego potrzebujesz.

W zanadrzu mamy cos jeszcze – aplikację BLACKROLL®. Zawsze możesz tam zajrzeć w przypadku wszelkich wątpliwości związanych z wyborem odpowiedniego naszego produktu do ćwiczeń. Zaglądając tam, skorzystasz podwójnie. Po pierwsze Twoje wątpliwości zostaną szybko rozwiane, po drugie znajdziesz tam wiele inspiracji do ćwiczeń z naszym sprzętem.

Dowiedz się więcej o naszej aplkacji w tym artykule - http://bit.ly/blackroll_blog_app