Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 60zł Gwarancja satysfakcji
Go Top

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

Jak wybrać? – Powierzchnia i partie ciała

Wiesz już, dlaczego do automasażu nie powinniśmy używać wałka czy butelki z wodą, czym różnią się twardości Blackroll, a także jaka twardość jest odpowiednia dla ciebie. Teraz omówimy rodzaje powierzchni rollerów.


Wybraliśmy już odpowiednią dla nas twardość rolki, teraz przychodzi czas na wybór jej powierzchni.

Blackroll oferuje rolki gładkie oraz rolki z wyżłobieniami, tzw. GROOVE. Obydwie spełniają swoją podstawową funkcję, czyli ucisk powięzi (zewnętrznej osłony mięśni), jednak to jaką powierzchnię wybierzemy, zależy od partii ciała, na której będziemy się skupiać. Rolki gładkie są bardzo uniwersalne i można ich używać w zasadzie do każdej partii mięśni. Są idealne do masażu stóp, nóg, pleców i ramion. Karbowane rolki GROOVE dedykowane są już wybranym partiom ciała.

GROOVE idealnie sprawdzają się do automasażu mięśni dużych, jak chociażby czworogłowy mięsień uda. Wypustki rolki intensywniej stymulują mięsień, docierają głębiej, pobudzają przepływ limfy i krążenie krwi pod skórą. Dzięki temu organizm szybciej usuwa toksyny, a Panie cieszą się gładszą skórą i brakiem cellulitu. Rolką z wypustkami nie zaleca się rolowania kręgosłupa i pasma biodrowo piszczelowego. Wypustki zbyt mocno uciskają kręgi, a rowki między wypustkami dają chwilowy „odpoczynek” pasmu, nie pozwalając na dokładne jego przeciągnięcie.


blackroll groove


Do automasażu kręgosłupa przeznaczony jest specjalnie do tego zaprojektowany przyrząd DUOBALL. Wyglądem przypomina dwie połączone ze sobą piłki, dzięki czemu przeciągane są oba pasma mięśni wzdłuż kręgosłupa, nie naruszając przy tym dysków i kręgów. Oczywiście gładka rolka również nada się do takiej pracy, jednak DUOBALL zrobi to o wiele precyzyjniej i zagwarantuje rozluźnienie. DUOBALL został stworzony w dwóch rozmiarach, większy do odcinka lędźwiowego i piersiowego oraz mniejszy dla odcinka szyjnego.

blackroll duoball


Warto przyjrzeć się również piłkom do ucisku punktów spustowych, które dokładnie trafią w miejsca napięć i bólu. Mniejsze są bardziej precyzyjne i zdecydowanie uciskają głębiej, dzięki czemu nadają się do stóp, pośladków czy barków. Duże natomiast są mniej intensywne, ale za to świetnie dociskają miejsca bólu w większych mięśniach jak w dwugłowych i czworogłowych uda.

blackroll piłka


Przy wyborze rollerów Blackroll przede wszystkim należy kierować się własnymi możliwościami oraz tym, na jakiej partii ciała należy się skoncentrować. Przy profesjonalnym treningu warto zaopatrzyć się w rolki o różnej twardości i dopasowywać je do cyklu treningowego. Pamiętajmy, że różne partie mięśni potrzebują różnej twardości i powierzchni rollera. Warto pamiętać, że rolowanie z Blackroll przynosi ulgę, regenerację i przygotowuje organizm do treningu.