Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 60zł Gwarancja satysfakcji
Go Top

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

Jak wybrać? - Twardość rolki

Rolki Blackroll służą do automasażu, a więc regeneracji mięśni oraz usuwania napięć mięśniowych. Dlatego napięcia naszych mięśni są najważniejszym kryterium podczas wyboru urządzeń Blackroll. Teraz zastanowimy się nad znaczeniem twardości rolki Blackroll.


Musimy sami ocenić, jak bardzo napięte są nasze mięśnie i jak mocno ograniczona jest ich elastyczność. Pamiętać należy, że napięty mięsień to przede wszystkim mięsień bolesny lub przykurczony. Stanowi to główne kryterium doboru twardość rolki.

Zanim jednak przejdziemy dalej, przyjrzyjmy się chwilę samym ćwiczeniom wykonywanym z urządzeniami Blackroll. Ćwiczenia polegają na powolnym rolowaniu naszego ciała przy użyciu jego ciężaru. Rolować należy po całej długości pasma i powtarzać ten ruch ok. 8-10 razy. Ćwiczenie powinno sprawiać lekki ból tak samo, jak zwykły masaż, jednak nie może być to ból powstrzymujący nas przed dalszym ruchem. Tutaj znaczenia nabiera kwestia twardości rollera.

Jak wybrać twardość rolki


Niższej gęstości rolka (MED) jest miękka, a pod naciskiem palców jej powierzchnia jest lekko sprężysta. Taki roller będzie idealny dla osób cierpiących na duże napięcie pasma biodrowo-piszczelowego czy też mięśni brzuchatych łydek – potocznie zwanych łydkami. Roller MED idealnie nadaje się także dla osób starszych czy osób drobnej budowy.

blackroll med


Powierzchnia rolki STANDARD (średnia miękkość) prawie wcale nie odciska się pod naporem naszych palców. Jest to rolka uniwersalna, nadająca się do masażu każdej partii mięśniowej i powinna być używana przez osoby, które dopiero zaczynają przygodę z rolowaniem.

blackroll standard


Roller PRO z dużą gęstością, to najtwardsze urządzenie, o powierzchni nie poddającej się naciskom palców. PRO to odpowiedni wybór dla tych, którzy pierwsze rolowanie mają już za sobą i potrzebują twardszego przyrządu. Rolka ta jest idealna dla panów o dużej masie mięśniowej, ale także dla osób drobniejszy, jednak dużo bardziej rozciągniętych.

blackroll pro


Jak widać wybór rolki nie jest tak trudny, jak mogłoby się to na początku wydawać. W następnej części dowiemy się, jak powierzchnia rolki wpływa na jej dobór i partie ciała, które rolujemy.