5 trików na dobre samopoczucie każdego dnia

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

5 trików na dobre samopoczucie każdego dnia

Od naszego samopoczucia zależy cały dzień. Sposób, w jaki przyjmujemy i interpretujemy bodźce zewnętrzne, jest istotną częścią budowania relacji w domu i w pracy. Jak to jest, że jednego dnia ta sama sytuacja doprowadza nas do szewskiej pasji, a innego potrafimy się z niej śmiać? Wszystko zależy od naszego nastroju. Jak czuć się dobrze każdego dnia? Poniżej przedstawiam 5 trików, które sprawią, że poprawa samopoczucia będzie zauważalna.1. WYSYPIAJ SIĘ 

Podstawą zadbania o świetne samopoczucie każdego dnia jest sen. Po dobrze przespanej nocy będziesz czuć mniejsze zdenerwowanie, a twoja zdolność koncentracji na zadaniach będzie znacznie większa.

 Jeśli masz problemy ze snem, warto zadbać o takie elementy jak:

  • dobrze przewietrzone pomieszczenie bez dostępu światła, w którym temperatura wynosi około 18oC,
  • czysta pościel,
  • wygodny materac

Bardzo ważna jest też odpowiednio dobrana poduszka.

Taką poduszką jest BLACKROLL® RECOVERY PILLOW. Dzięki elastycznemu materiałowi z którego jest wykonana, idealnie dopasowuje się do Twojej ulubionej pozycji snu, niwelując powstawanie napięcia mięśni w okolicy barków i szyi. Dzięki BLACKROLL® RECOVERY PILLOW zapewniasz sobie zdrowy sen, budząc się wypoczętym i gotowym do działania. 

BLACKROLL poduszka regeneracja senBLACKROLL Poduszka właściwości pianka kręgosłup
2. JEDZ DOBRZE

Zmiana samopoczucia zostanie przez Ciebie szybko zauważona, gdy tylko więcej uwagi przywiążesz do swojej diety. Jak poczuć się lepiej  dzięki odpowiedniemu odżywianiu?
Wystarczy kilka prostych nawyków, które sprawią, że dobre samopoczucie będzie z tobą cały dzień.
Należą do nich: regularne spożywanie niewielkich posiłków (co około 3-4 h), dieta składająca się z produktów nisko przetworzonych, oraz niejedzenie bezpośrednio przed snem.

Dieta jedzenie samopoczucie

3. RUSZAJ SIĘ

Każdego dnia zadbaj o odrobinę ruchu dla swojego ciała.Nie masz czasu na trening każdego dnia?
Nic się nie dzieje! Poświęć 10-15 minut na rozciąganie i ćwiczenia oddechowe. To właśnie one sprawią, że będziesz mieć lepszy nastrój.
Odrobina ruchu to też świetny sposób na szybką poprawę naszego samopoczucia, jeśli się pogorszy.
To wszystko dzięki przyśpieszeniu krążenia krwi oraz produkcji endorfin w trakcie ruchu.

Ruch regeneracja dobre samopoczucie


4. REGENERUJ SIĘ

Nie tylko po treningu, ale również po każdym zwykłym dniu nasz organizm potrzebuje regeneracji.
Jej podstawą jest dobry sen i odpowiednia dieta. Zregenerować możemy się też wykorzustując rolki do automasażu, na przykład BLACKROLL® StandardBLACKROLL® Med czy BLACKROLL® Pro.
Lista zalet rolowania jest długa: poprawia pracę mięśni, wspomaga ich rozciąganie, pomaga zapobiegać kontuzjom, poprawia jędrność skóry, przyśpiesza krążenie krwi, wspomagając transport i wydalanie produktów ubocznych przemiany materii, odżywia tkanki dzięki ich lepszemu nawodnieniu.
Jeżeli masz ciężki dzień i brakuje Ci czasu na trening, krótka sesja rolowania będzie doskonałą formą regeneracji  i wypoczynku dla ciała, zapewniając dobre samopoczucie na koniec dnia.


Rolowanie BLACKROLL Med regeneracja

5. ZNAJDŹ I ROZWIJAJ SWOJĄ PASJĘ 

Jeżeli jeszcze jej nie masz, to koniecznie znajdź. Może to być wszystko - od zbierania znaczków, poprzez sport po spotkania w klubie miłośników filmów. 
Dlaczego znalezienie i rozwijanie swojej pasji jest tak ważne dla naszego samopoczucia? 
To właśnie ona motywuje nas do codziennych aktywności i nadaje znaczenie wszystkim wymienionym poprzednio czynnościom.

Pasja fotografia dobre samopoczucie

  Teraz już wiesz jak poczuć się świetnie każdego dnia.

  Wprowadź do swojego codziennego dnia drobne nawyki, które przy małym wysiłku sprawią, że zmiana samopoczucia na lepsze będzie długotrwała, a jakość   Twojego codziennego dnia znacznie się polepszy. 

 

Może Cię również zainteresować

Zapisz się do newslettera

Już dziś otwórz się na nowości i odkryj wspaniały świat produktów niezbędnych do prowadzenia zdrowego stylu życia i efektywnej regeneracji organizmu!


Zyskaj dostęp do unikalnych produktów, wiedzy i specjalnych ofert! Zapisz sie już dziś!