Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 60zł Gwarancja satysfakcji
Go Top

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

5 trików na dobre samopoczucie każdego dnia

Od naszego samopoczucia zależy cały dzień. Sposób, w jaki przyjmujemy i interpretujemy bodźce zewnętrzne, jest istotną częścią budowania relacji w domu i w pracy. Jak to jest, że jednego dnia ta sama sytuacja doprowadza nas do szewskiej pasji, a innego potrafimy się z niej śmiać? Wszystko zależy od naszego nastroju. Jak czuć się dobrze każdego dnia? Jak poprawić samopoczucie?

Poniżej przedstawiam 5 trików, które sprawią, że poprawa samopoczucia będzie zauważalna.

1. WYSYPIAJ SIĘ 

Podstawą zadbania o świetne samopoczucie każdego dnia jest sen. Po dobrze przespanej nocy będziesz czuć mniejsze zdenerwowanie, a twoja zdolność koncentracji na zadaniach będzie znacznie większa. Nie tylko jakość, ale również długość snu jest tutaj ważnym czynnikiem. Odpowiednia ilość snu zależna jest nie tylko od wieku, ale również indywidualnych predyspozycji. W przypadku osób dorosłych zalecanie jest spanie pomiędzy 7-9 godzin. Wtedy organizm może odpowiednio się zregenerować.

 Jeśli masz problemy ze snem, warto zadbać o takie elementy jak:

  • dobrze przewietrzone pomieszczenie bez dostępu światła, w którym temperatura wynosi około 18o C,
  • czysta pościel,
  • unikaj niebieskiego światła (laptop, tablet czy telefon),
  • wygodny materac

Bardzo ważna jest też odpowiednio dobrana poduszka.

Taką poduszką jest BLACKROLL® RECOVERY PILLOW. Dzięki elastycznemu materiałowi, z którego jest wykonana, idealnie dopasowuje się do Twojej ulubionej pozycji snu. Niweluje powstawanie napięcia mięśni w okolicy barków i szyi. Dzięki BLACKROLL® RECOVERY PILLOW zapewniasz sobie zdrowy sen, budząc się wypoczętym i gotowym do działania. 

2. JEDZ DOBRZE

Zmiana samopoczucia zostanie przez Ciebie szybko zauważona, gdy tylko więcej uwagi przywiążesz do swojej diety. Jak poczuć się lepiej dzięki odpowiedniemu odżywianiu?

Wystarczy kilka prostych nawyków, które sprawią, że dobre samopoczucie będzie z tobą cały dzień.

Należą do nich: regularne spożywanie niewielkich posiłków (co około 3-4 h), dieta składająca się z produktów nisko przetworzonych, oraz niejedzenie bezpośrednio przed snem. Wybór składników, które wybieramy do swojej diety, jest bardzo ważny. Produkty bogate w witaminy i mikroelementy doskonale wpływają na samopoczucie. Zachęcamy do zwiększenia ilości produktów takich jak owoce, warzywa, orzechy oraz ryby. Oczywiście nie można zapomnieć, aby od czasu do czasu sprawić sobie drobne przyjemności.

3. RUSZAJ SIĘ

Każdego dnia zadbaj o odrobinę ruchu dla swojego ciała. Nie masz czasu na trening każdego dnia?

Nic się nie dzieje! Poświęć 10-15 minut na rozciąganie i ćwiczenia oddechowe. To właśnie one sprawią, że będziesz mieć lepszy nastrój.

Sam stwórz sobie okazję do większej aktywności fizycznej. Być może, zamiast samochodem możesz dojechać do pracy rowerem? Spacer zamiast podjechania kilku przystanków komunikacją miejską? A może zrezygnować z codziennego korzystania z windy na rzecz schodów? Codziennie przynajmniej kilkukrotnie masz szansę, aby zbliżyć się do 10 000 kroków w ciągu całego dnia.

Odrobina ruchu to też świetny sposób na szybką poprawę naszego samopoczucia, jeśli się pogorszy.

To wszystko dzięki przyśpieszeniu krążenia krwi oraz produkcji endorfin w trakcie ruchu.

4. REGENERUJ SIĘ

Nie tylko po treningu, ale również po każdym zwykłym dniu nasz organizm potrzebuje regeneracji.

Podstawą regeneracji jest dobry sen i odpowiednia dieta. Zregenerować możemy się też wykorzustując rolki do automasażu, na przykład BLACKROLL® StandardBLACKROLL® Med czy BLACKROLL® Pro.

Lista zalet rolowania jest długa: poprawia pracę mięśni, wspomaga ich rozciąganie, pomaga zapobiegać kontuzjom, poprawia jędrność skóry, przyśpiesza krążenie krwi, wspomagając transport i wydalanie produktów ubocznych przemiany materii, odżywia tkanki dzięki ich lepszemu nawodnieniu.

Jeżeli masz ciężki dzień i brakuje Ci czasu na trening, krótka sesja rolowania będzie doskonałą formą regeneracji  i wypoczynku dla ciała, zapewniając dobre samopoczucie na koniec dnia.

5. ZNAJDŹ I ROZWIJAJ SWOJĄ PASJĘ 

Jeżeli jeszcze jej nie masz, to koniecznie znajdź. Może to być wszystko - od zbierania znaczków, poprzez sport po spotkania w klubie miłośników filmów. Dobrym rozwiązaniem jest aby pasje dzielić z najbliższymi i przyjaciółmi. Kontakt z drugim człowiekiem, podzielającym twoje pasje i zainteresowania może być przyjemnym początkiem jak i zakończeniem dnia.

Dlaczego znalezienie i rozwijanie swojej pasji jest tak ważne dla naszego samopoczucia? 

To właśnie ona motywuje nas do codziennych aktywności i nadaje znaczenie wszystkim wymienionym poprzednio czynnościom.

Teraz już wiesz jak poczuć się świetnie każdego dnia.

Wprowadź do swojego codziennego dnia drobne nawyki, które przy małym wysiłku sprawią, że zmiana samopoczucia na lepsze będzie długotrwała, a jakość Twojego codziennego dnia znacznie się polepszy.

Karolina Dachowska

Karolina Dachowska

Trener powięzi w Fizjo4Life

Karolina specjalizuje się w treningu powięzi, a w szczególności w technikach rolowania, rozciągania powięziowego w sporcie i terapii. Współtwórca i wykładowca BLACKROLL Education.