Wysyłka w ciągu 24h Darmowa dostawa od 200zł Testuj przez 100 dni

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

Czym jest powięź i dlaczego powinniśmy o nią dbać?

Najnowsza wiedza dotycząc powięzi, oparta na wielu badaniach klinicznych uznawana jest za rewolucyjne odkrycie w świecie sportu i współczesnej fizjoterapii, przyczyniając się do pojawienia całkiem nowego podejścia do bólu, metod jego leczenia oraz treningu. Do niedawna nie doceniano jej roli, dzisiaj często uznaje się powięź za dodatkowy organ czuciowy znajdujący się wewnątrz naszego ciała. To właśnie ona pozwala nam postrzegać i kontrolować ruch naszego ciała.

Powięź BLACKROLL

Powięź.

Czym jest powięź i dlaczego stanowi ona ważny element naszego aparatu ruchu?

Powięź jest wielowymiarową tkanką miękką, która otacza nasze mięśnie, kości oraz narządy. Nadaje ciału formę i strukturę. Kształtuje jego wewnętrzną architekturę. Każdy mięsożerca z pewnością niejednokrotnie krojąc mięso napotkał cienką, białą błonę - tak właśnie wygląda powięź. Za pomocą powięzi transmitowana jest siła mięśni, dlatego jest ona uznawana za tak ważny element naszego aparatu ruchu. 

Powięź łączy ze sobą kości oraz mięśnie, w niej zawieszone są nasze  narządy, wyściela też nasz kręgosłup. Za części układu powięziowego  uznaje się także ścięgna, więzadła oraz krążki międzykręgowe.  Zagadnienie powięzi to nie tylko temat dla lekarzy, fizjoterapeutów czy  zawodowych sportowców.

 

Kondycja naszej powięzi, a sprawność fizyczna

Ta z pozoru mało znacząca tkanka spełnia bardzo  ważną funkcję w życiu każdego z nas - w znacznym stopniu odpowiada za  to, jaki kształt ma nasze ciało. Jeżeli lekceważymy jej znaczenie,  narażamy się na ból, ryzyko kontuzji podczas uprawiania sportu czy po  prostu na sztywność stawów i mięśni powodującą dyskomfort w naszym  codziennym życiu. Dlaczego? Otóż nasz układ ruchu, jak każda maszyna,  wymaga regularnego i  odpowiedniego "naoliwiania". Tylko kiedy nasze  mięśnie oraz stawy są  zdrowe, elastyczne i sprężyste, a nasz układ  krążenia działa  prawidłowo, zapewniając odpowiednie dotlenienie i  nawodnienie układu  mięśniowego, jesteśmy w stanie z łatwością wykonywać  ruch w pełnym  zakresie i w każdym kierunku. Nasza mobilność i  sprężystość w bardzo  wysokim stopniu uzależniona jest od jakości  działania powięzi i stopnia  jej nawodnienia.

 

Co zaburza działanie powięzi?

Powięź może ulegać  odkształceniu w skutek złej  postawy ciała. Może ulegać zgrubieniu,  blokować się tworząc zrosty, a  tym samym poczucie, iż jesteśmy ociężali,  a nasze ciało uległo  skrępowaniu i zmęczeniu. Częste doprowadzanie do  przetrenowania ciała,  złe wzorce ruchowe, niekorygowane wady postawy, a  także złe odżywianie,  słabe nawodnienie organizmu i przewlekły stres -  to wszystko wpływa na  funkcjonowanie powięzi odkształcając w niej  negatywny wzorzec. Taka  plastyczność powięzi ma również swoje zalety -  zapewnia jej możliwość  regeneracji. Kiedy przyjmujemy złą postawę ciała,  z czasem nasza powięź  gęstnieje w celu wsparcia sposobu w jakim  utrzymujemy ciało. Jeżeli  chcemy poprawić naszą postawę, powinniśmy  zacząć od rozluźniania i  nawadniania powięzi. 

 

Zadbaj o swoją powięź, ROLUJ SIĘ!

Produkty BLACKROLL zostały stworzone z myślą o powięzi. Rolowanie za  pomocą wałka piankowego  zapewnia nawodnienie  powięzi, które następuje  poprzez masaż tkanek  głębokich. Regularnie  wykonywany masaż powięzi  zauważalnie poprawia  gibkość ciała i  sprawność naszego układu ruchu.  Dodatkowo pozbywamy się  napięcia i  polepszamy wydajność naszych mięśni.  Jest to szczególnie  ważne jeśli  regularnie trenujemy. Warto pamiętać, że  w powięzi lubią  zbierać się  toksyny z naszego ciała. Regularne  rolowanie czyli tzw.  uwalnianie  powięzi poprawi cyrkulację krwi w naszym  organizmie,  usprawni dopływ  tlenu do serca oraz pozostałych narządów i  tkanek, co  znacząco  przyspieszy przemianę oraz wydalanie toksyn. Dbanie o  powięź  za pomocą  regularnego rolowania zapewni naszemu ciału  zdrowy  wygląd i samopoczucie, spowolni także proces jego starzenia.  Nawodniona i    rozluźniona powieź zapewni nam zdrowy ruch, szybszą  regenerację, pomoże   w treningach oraz pracy nad prawidłową postawą  ciała i uwolnieniem się   od napięcia.

BLACKROLL STANDARD

BLACKROLL STANDARD

Może Cię również zainteresować