Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 60zł Gwarancja satysfakcji
Go Top

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

Jak być aktywnym bez karnetu na siłownię?

Chcąc ćwiczyć na siłowni, tylko na dojazd do niej i powrót poświęcasz czas, który spokojnie wystarczy do zapełnienia całego tygodnia ćwiczeniami niezbędnymi dla utrzymania podstawowej formy. Jest taki żart, mówiący o tym ile stoi się w korkach, jadąc samochodem na siłownię, żeby pojeździć tam na rowerku stacjonarnym. Oczywiście, pierwsza myśl jaka przychodzi nam do głowy to fakt, że można od razu jechać na rowerze. Trop prawidłowy, ale nie zawsze jest na to pogoda, nie każdy ma rower i nie każdy chce go kupić, bo trzeba mieć na niego miejsce w domu. Czy w takim przypadku wykupienie karnetu na siłownię jest jedynym ratunkiem, aby dostarczyć niezbędną dawkę ruchu dla naszego ciała?

Jak ćwiczyć w plenerze?

Gdy pogoda nam dopisuje, raczej nie mamy problemu, z wymyśleniem aktywności, które pozwolą nam odłożyć zakup karnetu na siłownię. Możemy iść na spacer, jeździć na hulajnodze, zrobić serię ćwiczeń rozciągających korzystając z miejsca na trawie. Dobrym pomysłem są też siłownie miejskie i wykorzystanie urządzeń, które się tam znajdują. Co więcej, poniżej przeczytasz, jak ćwiczyć w domu ale pamiętaj, że wszystkie podane tam propozycje przy ładnej pogodzie możesz wykorzystać do ćwiczeń na zewnątrz. Zadbaj jedynie o swoje otoczenie i najlepiej ćwicz w miejscach zielonych z daleka od głównych dróg. Pozwoli Ci się to nie tylko wyciszyć, ale także w trakcie wzmożonego zapotrzebowania na czyste powietrze będziesz mieć go pod dostatkiem. Nie ćwicz w pełnym słońcu i w największym upale.

Jak ćwiczyć w domu?

Ćwiczenia i trening, gdy pogoda za oknem jest jesienna, często wymagają dodatkowej motywacji. Ponieważ każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku, wykorzystajmy to i zacznijmy ćwiczyć, nie wystawiając z domu nosa na deszcz i mróz. Pierwsze myśli, jakie się pojawią, to że potrzebujesz specjalnego sprzętu do ćwiczeń, no i oczywiście miejsca.  Zacznijmy od miejsca. Wcale nie potrzebujesz sali z siłowni z ogromną ilością luster. Wystarczy, że znajdziesz miejsce, w którym wykonując ruchy rąk czy nóg nie uderzysz o żaden przedmiot. Teraz sprzęt do ćwiczeń. Wszystko, czego potrzebujesz, żeby zapewnić sobie domowy nieograniczony karnet na siłownię to mogą być gumy do ćwiczeń BLACKROLL® LOOP BAND.

BLACKROLL LOOP BAND

Jak przeprowadzić trening z BLACKROLL® LOOP BAND?

Dzięki wykorzystaniu taśmy w treningu właściwym jesteś w stanie przeprowadzić ćwiczenia ze skutecznością tych wykonywanych na siłowni. Na początku wybierz taśmę z odpowiednim dla siebie oporem. Im lżejszy opór, tym mniej siły potrzebujesz do wykonania ćwiczenia. Opór, jaki stawia taśma, rozpoznasz po kolorze: pomarańczowy, to opór lekki, zielone taśmy dadzą opór średni, a niebieskie mocny. Wybierz partie mięśni, które będziesz ćwiczyć, a następnie analogicznie do ćwiczeń na siłowni wybierz takie ułożenie taśmy, żeby dawała ona dodatkowe obciążenie przy wykonywaniu ruchu dla ćwiczonej grupy mięśni. Ćwiczenia z taśmami wzmacniają mięśnie, są doskonałe do treningu wydolnościowego i szybkościowego. Taśmy są wytrzymałe, hipoalergiczne i łatwe w czyszczeniu.Co należy zrobić po treningu?

Każdy trening powinien być poprzedzony rozgrzewką, a po treningu koniecznie zadbaj o wyciszenie i regenerację mięśni. Idealnym rozwiązaniem w Twojej domowej siłowni będzie wykorzystanie rolki do automasażu BLACKROLL® STANDARD. Z rolki korzystaj nie tylko po treningu, ale także w celu rozciągnięcia mięśni i zrelaksowania się. Rolowanie to idealny sposób na odpoczynek po ciężkim dniu lub w trakcie przerwy między dniami ćwiczeń.

Oba przedmioty zajmują niewiele miejsca, a pozwalają na odbycie kompleksowego treningu bez karnetu na siłownię i bez wychodzenia z domu. Jeżeli często wyjeżdżasz, pamiętaj, że Twoja nowa siłownia jest mobilna.

Michał Dachowski

Michał Dachowski

Fizjoterapeuta w Fizjo4Life

Absolwent wydziału rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Rehabilitant z wieloletnim doświadczeniem w pracy z zawodowymi sportowcami i pacjentami urazowymi.