Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 60zł Gwarancja satysfakcji
Go Top

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

Jak dbać o skórę twarzy i jak ją regenerować?

Twarz - to na niej widać oznaki zmęczenia, niewyspania się czy zmarszczki i pierwsze oznaki starzenia. Po mimice i rysach twarzy rozpoznajemy nastrój drugiej osoby. To czy się smuci, uśmiecha czy przejawia inne emocje, zależy od sposobu pracy i rozluźnienia układu mięśniowego twarzy.

Jak codziennie dobrze wyglądać i mieć jędrną skórę, ładną cerę, oraz siłę do uśmiechu? Odpowiednia pielęgnacja cery to nic trudnego, ale twarz wymaga szczególnej pielęgnacji.

Jak dbamy o twarz w codziennym życiu?

Każdy z nas dba o skórę twarzy tak, jak potrafi. Od chwili narodzin wcieramy dzieciom różne kosmetyki takie jak kremy i substancje, żeby ich skóra była nawilżona i chroniona. Używamy kremów z filtrem dla ochrony przed słońcem, czy tłustych kremów, żeby zabezpieczyć się przed mrozem. Nadmiernie wysuszona skóra twarzy może powodować uczucie dyskomfortu w trakcie wykonywania min czy mówienia. W dorosłym, życiu stosujemy kremy do pielęgnacji cery zawierające witaminy i substancje ujędrniające. Wszystkie kremy należy odpowiednio dobrać do swojej cery (np. inne kosmetyki użyjemy do cery tłustej, cery dojrzałej, a inne na cerę wrażliwą czy gdy nasza cera jest przesuszona), wieku i warunków, na jakie będzie narażona nasza skóra. Bardzo złym pomysłem byłoby zaprzestanie stosowania jakichkolwiek substancji nawilżających na skórę twarzy.

Na co reaguje skóra twarzy?

Skóra bardzo nie lubi odwodnienia. Podstawowym elementem dbania o jej wygląd jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Odwodniona skóra będzie blada, ziemista, a na jej powierzchni uwidocznią się zmarszczki. Poprzez skórę, również tę na twarzy, z organizmu wydalane są toksyny.

Wpływ  na jej wygląd będzie mieć zarówno powietrze, którym oddychasz, jak i skład oraz jakość pokarmu, jaki zjadasz w ciągu dnia. W odpowiedzi na zaniedbania w tej sprawie, na twarzy mogą się pojawić obrzęki, wypryski czy zmiana zabarwienia.

Bardzo zły wpływ na wygląd naszej twarzy ma stosowanie wszelkiego rodzaju używek- picie alkoholu czy palenie papierosów. To ostatnie, dodatkowo przyczynia się do powstawania charakterystycznych zmarszczek wokół ust. Skóra twarzy jest bardzo wrażliwa na wszystkie czynniki, z którymi ma kontakt: od warunków atmosferycznych po substancje, z którymi się zetknie. Pamiętaj też, że używając preparaty do makijażu i demakijażu możemy wywołać podrażnienia i negatywnie wpłynąć na naszą cerę.

Dobry sposób na poprawę wyglądu skóry twarzy?

W domowym zaciszu wygląd twarzy możesz poprawić na 3 sposoby, a najszybciej zauważysz efekt, stosując wszystkie te kroki jeden po drugim.

Są to: gimnastyka, rolowanie i krem.

Gimnastyka mięśni twarzy polega na napinaniu i rozluźnianiu mięśni odpowiedzialnych za naszą mimikę. Dzięki temu wzmocnimy nasze mięśnie, a te dadzą efekt uniesienia i napięcia skóry. Dzięki tej metodzie możemy zadbać o czoło, policzki czy okolice ust.

Nie do przecenienia jest rolowanie twarzy. W tym celu wykorzystaj BLACKROLL® MICRO. Mały rozmiar rolki do automasażu pozwala na precyzyjny masaż drobnych mięśni twarzy. Samo rolowanie wpływa bezpośrednio na uelastycznienie oraz nawilżenie mięśni i skóry twarzy. Niweluje stres, dając efekt rozluźnienia i zrelaksowania, ujednolica koloryt skóry i spłyca zmarszczki.

Stosowanie kremów, odpowiednio dobranych do cery to ostatni punkt codziennego dbania o wygląd twarzy. Nawilżenie skóry twarzy jest jednym z kluczowych elementów dbania o jej wygląd. Wklepując krem po sesji rolowania, poprawisz jego wchłanianie się i przyśpieszysz efekt, jaki da.

Jeżeli więc nie masz czasu na wszystkie 3 kroki, skoncentruj się w codziennej pielęgnacji na rolowaniu twarzy i zastosowaniu kremu po masażu twarzy.

Karolina Dachowska

Karolina Dachowska

Trener powięzi w Fizjo4Life

Karolina specjalizuje się w treningu powięzi, a w szczególności w technikach rolowania, rozciągania powięziowego w sporcie i terapii. Współtwórca i wykładowca BLACKROLL Education.