Wysyłka w ciągu 24h Darmowa dostawa od 200zł Testuj przez 100 dni

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

Jak dbać o skórę twarzy i jak ją regenerować?

Twarz - to na niej widać oznaki zmęczenia, niewyspania się czy zmarszczki i pierwsze oznaki starzenia. Po mimice i rysach twarzy rozpoznajemy nastrój drugiej osoby. To czy się smuci, uśmiecha czy przejawia inne emocje, zależy od sposobu pracy i rozluźnienia układu mięśniowego twarzy.

Jak codziennie dobrze wyglądać i mieć jędrną skórę, ładną cerę, oraz siłę do uśmiechu?

Jak dbamy o twarz w codziennym życiu?

Każdy z nas dba o skórę twarzy tak, jak potrafi. Od chwili narodzin wcieramy dzieciom różne kremy i substancje, żeby ich skóra była nawilżona i chroniona. Używamy kremów z filtrem dla ochrony przed słońcem, czy tłustych kremów, żeby zabezpieczyć się przed mrozem. Nadmiernie wysuszona skóra twarzy może powodować uczucie dyskomfortu w trakcie wykonywania min czy mówienia. W dorosłym, życiu stosujemy kremy zawierające witaminy i substancje ujędrniające. Wszystkie kremy należy odpowiednio dobrać do swojej cery, wieku i warunków, na jakie będzie narażona nasza skóra. Bardzo złym pomysłem byłoby zaprzestanie stosowania jakichkolwiek substancji nawilżających na skórę twarzy.

Twarz regeneracja masaż jędrna skóra zmarszczki

Na co reaguje skóra twarzy?

Skóra bardzo nie lubi odwodnienia. Podstawowym elementem dbania o jej wygląd jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Odwodniona skóra będzie blada, ziemista, a na jej powierzchni uwidocznią się zmarszczki. Poprzez skórę, również tę na twarzy, z organizmu wydalane są toksyny. Wpływ  na jej wygląd będzie mieć zarówno powietrze, którym oddychasz, jak i skład oraz jakość pokarmu, jaki zjadasz w ciągu dnia. W odpowiedzi na zaniedbania w tej sprawie, na twarzy mogą się pojawić obrzęki, wypryski czy zmiana zabarwienia. Bardzo zły wpływ na wygląd naszej twarzy ma stosowanie wszelkiego rodzaju używek- picie alkoholu czy palenie papierosów. To ostatnie, dodatkowo przyczynia się do powstawania charakterystycznych zmarszczek wokół ust. Skóra twarzy jest bardzo wrażliwa na wszystkie czynniki, z którymi ma kontakt: od warunków atmosferycznych po substancje, z którymi się zetknie.

Dobry sposób na poprawę wyglądu skóry twarzy?

W domowym zaciszu wygląd twarzy możesz poprawić na 3 sposoby, a najszybciej zauważysz efekt, stosując wszystkie te kroki jeden po drugim.

Są to: gimnastyka, rolowanie i krem.

Gimnastyka mięśni twarzy polega na napinaniu i rozluźnianiu mięśni odpowiedzialnych za naszą mimikę. Dzięki temu wzmocnimy nasze mięśnie, a te dadzą efekt uniesienia i napięcia skóry. Dzięki tej metodzie możemy zadbać o czoło, policzki czy okolice ust.

Nie do przecenienia jest rolowanie twarzy. W tym celu wykorzystaj BLACKROLL® MICRO. Mały rozmiar rolki do automasażu pozwala na precyzyjny masaż drobnych mięśni twarzy. Samo rolowanie wpływa bezpośrednio na uelastycznienie oraz nawilżenie mięśni i skóry twarzy. Niweluje stres, dając efekt rozluźnienia i zrelaksowania, ujednolica koloryt skóry i spłyca zmarszczki.

Stosowanie kremów, odpowiednio dobranych do cery to ostatni punkt codziennego dbania o wygląd twarzy. Nawilżenie skóry twarzy jest jednym z kluczowych elementów dbania o jej wygląd. Wklepując krem po sesji rolowania, poprawisz jego wchłanianie się i przyśpieszysz efekt, jaki da.

Jeżeli więc nie masz czasu na wszystkie 3 kroki, skoncentruj się na rolowaniu twarzy i zastosowaniu kremu po masażu.

Może Cię również zainteresować