Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 60zł Gwarancja satysfakcji
Go Top

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

Zacznijmy od początku. Rolowanie przed treningiem, czyli aktywacja mięśni!

Rolowanie świetnie sprawdza się jako element regeneracji, stosowany po treningu. Warto wiedzieć, że użycie rolki przed treningiem jest doskonałym sposobem na aktywizację mięśni i przygotowanie ich do wysiłku fizycznego. Kilkuminutowe rolowanie może z sukcesem zastąpić niektóre elementy rozgrzewki, uwolni powięź i rozgrzeje mięśnie.Co nam daje rolowanie przed treningiem?

Rolowanie może śmiało zastąpić rozgrzewkę, a stosując go w swoim planie treningowym przed stretchingiem zapobiegniemy urazom, poprawiając elastyczność i mobilność mięśni, przyśpieszając przepływ krwi i zwiększając temperaturę w tkance mięśniowej. Przed treningiem rolujemy dynamicznie, te partie mięśniowe, które będą zaangażowane w pracę podczas treningu to zwiększy skuteczność i efektywność treningu. Jeszcze lepiej i szybciej zaktywizujemy mięśnie rolką z wypustkami, które posiada rolka GROOVE. Jednak powinna być ona stosowana przez osoby, które mają za sobą już pierwsze doświadczenia z rolowaniem i trenują intensywnie i regularnie. Osoby, które do tej pory nie korzystały z rolerów piankowych, powinny zacząć od doboru rolki klasycznej przeznaczonej do rozluźniania mięśni po treningu.

Rolki treningowe w ofercie Blackroll

BLACKROLL® z myślą o profesjonalistach i zawodowych sportowcach stworzył trzy modele rolek treningowych:

Rolka GROOVE STANDARD

Jest to rolka, która idealnie sprawdzi się do automasażu mięśni dużych, jak dwugłowy i czworogłowy mięsień uda. Wypustki rolki intensywniej stymulują mięsień, docierają głębiej, pobudzają przepływ limfy i krążenie krwi pod skórą. Dzięki temu organizm szybciej usuwa toksyny. Tę funkcję szczególnie docenią Panie, które dzięki regularnemu rolowaniu cieszą się gładszą skórą i widoczną redukcją cellulitu. Należy pamiętać, że wałków z wypustkami nie powinno się używać do rolowania mięśni kręgosłupa oraz pasma biodrowo - piszczelowego. Wałki piankowe z wypustkami występują w dwóch poziomach twardości - STANDARD i PRO. GROOVE STANDARD to wałek o średniej twardości (tak jak klasyczna rolka STANDARD), który posiada wyżłobioną powierzchnię. Występuje w kolorze czarnym. Model ten polecany jest osobom szczególnie aktywnym jako element rozgrzewki przed treningiem. Osoby mniej aktywne mogą wykorzystać rolkę GROOVE w celu uelastycznienia i odżywienia tkanek.

Rolka GROOVE PRO

Rolka rekomendowana przede wszystkim dla zawodowych sportowców i osób szczególnie aktywnych, trenujących regularnie, ze względu na swoją twardość o 50% większą od standardowych rolek. Ten model BLACKROLL intensywnie pobudzi mięśnie, stymuluje wzrost krążenia krwi, przepływu limfy i odpływu toksyn. Rolka GROOVE PRO występuje w trzech kolorach - niebieskim, pomarańczowym i szarym.

Rolka FLOW

Rolka o średnim poziomie twardości, od rolki GROOVE różni się powierzchnią. Roller BLACKROLL® FLOW posiada zębatą powierzchnię, która pozwala na zmianę intensywności masażu, w zależności od ułożenia powierzchni rolki. Używając jednej strony, możemy uczynić rolowanie intensywniejszym i bardziej komfortowym. Druga strona zapewni nam mocniejszą aktywację mięśni.

Podsumowując. Co powinieneś wiedzieć przed wybraniem rolki aktywizującej?

  • Służy do przygotowania i rozgrzania mięśni przed treningiem
  • Rekomendowana jest dla osób, które posiadają doświadczenie w rolowaniu
  • Występuje w dwóch poziomach twardości - STANDARD i PRO
Karolina Dachowska

Karolina Dachowska

Trener powięzi w Fizjo4Life

Karolina specjalizuje się w treningu powięzi, a w szczególności w technikach rolowania, rozciągania powięziowego w sporcie i terapii. Współtwórca i wykładowca BLACKROLL Education.