Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 60zł Gwarancja satysfakcji
Go Top

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

Sposób na trening w domu i nie tylko

Przeczytaj ten artykuł, jeśli:

 • chcesz się “wziąć za siebie”
 • czujesz na plecach gorący oddech lata
 • chcesz bez zażenowania paradować w stroju kąpielowym na wakacjach
 • zastanawiasz się i wahasz się, czy siłownia jest najlepszym możliwym rozwiązaniem dla Ciebie 
 • pragniesz poprawić swoją sprawność i urozmaicić treningi, które już robisz

Wiedz, że jest na to wszystko wygodny i prosty sposób.

Jak wyrzeźbić swoją sylwetkę

Nie musisz przerzucać tzw. żelastwa 5 razy w tygodniu, aby wzmocnić ciało i wyrzeźbić sylwetkę. Nikt nie każe Ci też przebiegać odległości godnych ultramaratonu czy robić przysiady w gigantycznych ilościach, aby Twoje nogi i pośladki były odpowiednio jędrne i pozbawione zbędnej tkanki tłuszczowej. 

Nie da się ukryć, że (prawie) codzienna wyprawa na siłownię to zajęcie nie dość, że czasochłonne, ale jeszcze nie najtańsze. W ostatnim roku niestety okazało się, że z powodów od nas niezależnych nie będzie nam dane w ten sposób dbać o swoje zdrowie i sprawność. Lockdown ograniczył w znacznym stopniu i na długo możliwość ćwiczeń fizycznych pod czujnym okiem trenerów i przy użyciu specjalistycznego sprzętu. 

To jednak nie powód, by rezygnować z dbania o siebie, swoje samopoczucie, tężyznę i kondycję fizyczną. Siłownię możesz zrobić sobie w domu. Lub na łonie natury. W znacznie przyjemniejszym wydaniu. Tak naprawdę możesz ją po prostu wszędzie zabrać ze sobą by ćwiczyć tam gdzie chcesz. Spytasz się, jak to możliwe?

Zamiennik dla hantli w treningu

Coraz popularniejsze w świecie, również wśród zawodowych sportowców czy gwiazd, stają się gumy do ćwiczeń, czyli bardzo praktyczne i działające jak swego rodzaju obciążenie czy hantle taśmy do treningu. Służą one przede wszystkim temu, aby wzmocnić mięśnie górnych (ramiona, barki) i dolnych (uda, pośladki) partii ciała. Dodatkowo, ćwiczenia z gumami oporowymi to świetna rozgrzewka lub uzupełnienie treningu o część stabilizacyjną. 

Taśmy typu mini band zostały opracowane z myślą o treningach na krótkie łańcuchy mięśniowe, poprzez które poprawisz stabilizację ciała i zmniejszysz ryzyko kontuzji. Z wykorzystaniem takich gum, np. modelu LOOP BAND marki BLACKROLL® możemy wykonać szereg ćwiczeń wzmacniających wybrane partie mięśniowe. Taśmy znajdują swoje zastosowanie w nowoczesnym treningu, ale także w rehabilitacji. Dostaniesz je w różnym oporze, co pozwoli Ci dostosować taśmę do potrzeb treningu i indywidualnych możliwości fizycznych. Niewątpliwym plusem tych innowacyjnych gum oporowych jest to, że ich niewielki rozmiar pozwala stosować je w każdym miejscu, podczas przerwy w pracy, w domu lub na świeżym powietrzu.

Ćwiczenia zarówno dla początkujących jak i profesjonalistów

“Ćwiczenia z gumami oporowymi polecam każdemu, bez względu na wiek, płeć czy poziom zaawansowania”, mówi Piotr Nadulski, trener medyczny w warszawskim studio Fizjo4life. “Największym ich atutem jest to, że może ich używać każdy, a internet pełen jest zestawów ćwiczeń czy inspiracji do ćwiczeń z tymi gumami. Nawet najbardziej oporni znajdą coś dla siebie”. 

I choć trening z gumami w większości kojarzy się dość kobieco, to i panowie nie gardzą dołożeniem sobie do ćwiczeń na nogi czy ręce odpowiednio mocnego oporu. Skoro o oporze mowa, to nie musisz się zbyt długo zastanawiać, który opór gumy będzie pasował do Twoich możliwości. BLACKROLL® przygotował porównanie w kilogramach. Dobrym rozwiązaniem jest również dostępność całych zestawów, w których znajdują się gumy o niskim, średnim i dużym oporze, dzięki czemu łatwiej przystosować trening do swoich możliwości lub ograniczeń. 

Trening z gumami oporowymi

Już plan treningowy zawierający 20 minut ćwiczeń oporowych pozwoli Ci poczuć to przyjemne “pieczenie” w mięśniach, świadczące o tym, że wykonały one swoją pracę. “Trening z mini bandami od BLACKROLL® to czysta przyjemność, choć też niezły wycisk, jak ktoś chce. Mam na koncie już dużo różnych rodzajów gum, te zdecydowanie przebijają taśmy gumowe czy silikonowe w komforcie użytkowania, bo się nie rolują, nie ciągną skóry, nie drażnią, nie zjeżdżają z nóg, bez względu na to, czy mam na sobie dres, legginsy, czy może dotykają gołej skóry.”

BLACKROLL® LOOP BAND to opcja dla Ciebie, jeśli:

 • lubisz trenować samodzielnie
 • nie chcesz tracić czasu na dojazdy na siłownię
 • chcesz urozmaicić swój trening o dodatkowe ćwiczenia czy obciążenie
 • cenisz sobie komfort użytkowania
 • chcesz móc trenować gdziekolwiek, a swój ulubiony sprzęt mieć zawsze przy sobie
 • chcesz w prosty sposób wzmocnić i wyrzeźbić swoje ciało

Domowy trening z aplikacją na smartphone

Nie ma nic prostszego jeśli chodzi o “domową” czy samodzielną wersję treningu na różne mięśnie i partie ciała, niż uruchomienie darmowej aplikacji BLACKROLL® (dla androida lub iOS), wybranie gum LOOP BAND jako sprzętu do ćwiczeń i radość z tego, że w każdych warunkach można zrobić sobie bezpieczny i efektywny trening. 

guma oporowa do ćwiczeń loop band

Michał Dachowski

Michał Dachowski

Fizjoterapeuta w Fizjo4Life

Absolwent wydziału rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Rehabilitant z wieloletnim doświadczeniem w pracy z zawodowymi sportowcami i pacjentami urazowymi.