Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 60zł Gwarancja satysfakcji
Go Top

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

Ćwiczenia z Blackroll - Jak się rolować?

Ćwiczenia z Blackroll to idealny sposób na rozciągnięcie się przed treningiem oraz na regenerację mięśni po treningu.

Rolowanie się z Blackroll prowadzi do osiągnięcia wymarzonych efektów i pozbycia się bólu mięśni.

Masaż Blackroll jest łatwy i może go wykonywać każdy, niezależnie od wieku czy poziomu wysportowania. Wystarczy codziennie poświęcić odrobinę czasu na rolowanie, by zauważyć poprawę gibkości, lepszą regenerację mięśni, ustąpienie napięć mięśniowych i ogólną poprawę samopoczucia i wyglądu skóry.

Wystarczy jedyne osiem do dziesięciu powtórzeń na jedną partię mięśniową, by odpowiednio ją wymasować. Przed treningiem rolowanie traktowane jest jako rozciąganie, co wpływa na nawilżenie powięzi. Po treningu rolowanie przyspiesza regenerację mięśni. W miejscach, które potrzebują więcej uwagi, należy zwiększyć ilość powtórzeń do piętnastu, a w tych, sprawiających szczególny ból zatrzymać się i odczekaj kilka sekund, aż ból zacznie ustępować.

Samemu wybiera się miejsca rolowania, które sprawiają największy dyskomfort! Podstawą jest, by ćwiczenia wykonywane były powoli i cierpliwie. Przyniesie to wtedy spodziewany efekt.

Więcej przykładów ćwiczeń i filmowych porad dotyczących Blackroll zamieszczonych jest na naszym kanale YouTube.

Jak rolować ramię?

Rolowanie ramienia za pomocą wałka do masażu (foam roller) jest ważnym elementem pielęgnacji mięśni. Pozwala to na redukcję napięć i bólu w obręczy barkowej, które mogą wynikać z przeciążeń czy intensywnego treningu. Regularne rolowanie przyspiesza regenerację tkanki mięśniowej, poprawia krążenie krwi oraz zwiększa zakres ruchu w stawach barku. W praktyce może to zapobiegać kontuzjom i przewlekłym dolegliwościom.

Jak rolować mięśnie uda?

Rolowanie uda za pomocą wałka do masażu przynosi liczne korzyści. Pomaga w rozluźnieniu napiętych mięśni, przyspiesza regenerację po wysiłku poprzez poprawę krążenia krwi i eliminację toksyn. Zwiększa elastyczność mięśni i ścięgien, co prowadzi do większej mobilności stawów, a także może działać profilaktycznie, zmniejszając ryzyko kontuzji. W efekcie, regularne rolowanie uda wpływa na lepsze samopoczucie i wydajność podczas aktywności fizycznej.

Rolowanie mięśni wokół kręgosłupa

Regularne rolowanie mięśni kręgosłupa może pomóc w redukcji bólu i napięcia w okolicach pleców, co często jest efektem długotrwałego siedzenia lub niewłaściwej postawy. Poprawia też krążenie krwi w obrębie mięśni, co przyspiesza regenerację i redukuje ryzyko kontuzji. Ponadto, rolowanie może wspomóc w zwiększeniu zakresu ruchu w stawach kręgosłupa, co jest korzystne dla ogólnej mobilności ciała.

Jak rolwać mieśnie karku?

Rolowanie mięśni karku za pomocą wałka do masażu pomaga w łagodzeniu napięć, często będących źródłem bólów głowy. Poprawia krążenie w tym obszarze, wspierając szybszą regenerację tkanek. Dzięki temu zwiększa się mobilność i elastyczność mięśni karku, co przekłada się na lepszy zakres ruchu i ogólne samopoczucie. Masaż wałkiem może także działać relaksująco, przynosząc ulgę w codziennych napięciach.

Trening i mobilizacja - jak skutecznie rolować mięśnie dzięki Blackroll

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z korzyści płynących z regularnego treningu i dbania o kondycję swojego ciała. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak ważna jest odpowiednia mobilizacja i regeneracja mięśni. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi Blackroll - nie tylko jako narzędzie do automasażu, ale również jako wszechstronny sprzęt do ćwiczeń funkcjonalnych.

Firma Blackroll znana jest z produkcji wysokiej jakości rolek do automasażu, które pomagają w rozluźnieniu mięśni i zwiększeniu ich elastyczności. Ale to nie wszystko! Ich produkty, dzięki unikatowemu designowi i wytrzymałości materiałów, są idealne do szerokiego zakresu ćwiczeń, począwszy od prostych ćwiczeń mobilizacyjnych, po zaawansowane treningi funkcjonalne.

Blackroll nie tylko doskonale spełnia funkcję narzędzia do automasażu, ale także znakomicie urozmaica codzienny trening. Oto kilka przykładów ćwiczeń, które możesz wykonywać korzystając z rolek tej marki:

Blackroll świetnie urozmaica ćwiczenia. Prezentujemy przykładowe ćwiczenia, jakie można wykonywać używając rolek Blackroll:

Jak się rolować? Jak się rolować? Jak się rolować? Jak się rolować? Jak się rolować? Jak się rolować? Jak się rolować? Jak się rolować? Jak się rolować? Jak się rolować? Jak się rolować? Jak się rolować? Jak się rolować? Jak się rolować? Jak się rolować? Jak się rolować?

Blackroll to nie tylko doskonałe narzędzie do masażu i mobilizacji mięśni, ale również wszechstronny sprzęt do ćwiczeń funkcjonalnych. Dzięki niemu możesz w pełni zadbać o swoje ciało, nie tylko wzmacniając je, ale także dbając o jego odpowiednią regenerację. Wprowadzenie produktów Blackroll do swojego planu treningowego z pewnością przyniesie widoczne korzyści w krótkim czasie.

Karolina Dachowska

Karolina Dachowska

Trener powięzi w Fizjo4Life

Karolina specjalizuje się w treningu powięzi, a w szczególności w technikach rolowania, rozciągania powięziowego w sporcie i terapii. Współtwórca i wykładowca BLACKROLL Education.