SKLEP +
WSZYSTKIE PRODUKTY
PREZENT DLA NIEJ
PREZENT DLA CHŁOPAKA
PREZENT DLA RODZICÓW
PREZENT DLA SPORTOWCA
PREZENT DLA NARCIARZA
PREZENT DLA LENIUCHA
ROZLUŹNENIE I RELAKS
BÓL KARKU
BÓL MIEDNICY
BÓL KOLAN
BÓL STÓP
DLA BIEGACZY
BEAUTY
HOME OFFICE
TRENING W DOMU
ZESTAWY
ROLKI GŁADKIE
MINI ROLKI
PIŁKI DO MASAŻU
PODWÓJNE PIŁKI
GUMY DO ĆWICZEŃ
PODUSZKI I KOŁDRY
AKCESORIA
ROLKI PRZED TRENINGIEM
ROLKI PO TRENINGU
AKADEMIA ROLOWANIA
DOBIERZ ROLKĘ
JAK SIE ROLOWAĆ
ZOSTAŃ TRENEREM
O NAS
BLOG
Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane
WSZYSTKIE PRODUKTY
PREZENT DLA NIEJ
PREZENT DLA CHŁOPAKA
PREZENT DLA RODZICÓW
PREZENT DLA SPORTOWCA
PREZENT DLA NARCIARZA
PREZENT DLA LENIUCHA
ROZLUŹNENIE I RELAKS
BÓL KARKU
BÓL MIEDNICY
BÓL KOLAN
BÓL STÓP
DLA BIEGACZY
BEAUTY
HOME OFFICE
TRENING W DOMU
ZESTAWY
ROLKI GŁADKIE
MINI ROLKI
PIŁKI DO MASAŻU
PODWÓJNE PIŁKI
GUMY DO ĆWICZEŃ
PODUSZKI I KOŁDRY
AKCESORIA
ROLKI PRZED TRENINGIEM
ROLKI PO TRENINGU
AKADEMIA ROLOWANIA
Zobacz video i dowiedz się jak rozluźnić łydkę i stopę.
✔ Jak wyrolować stopę i łydkę, pamiętając o zasadzie 3S (Slow, Soft, Small)?
✔ Jakich błędów w rolowaniu unikać?
✔ Wykorzystanie bloczka do masażu łydki - BLACKROLL® BLOCK
W tym video poruszamy temat napięcia i bolesności łydek.
Większość biegaczy uskarża się na brak świeżości i generalną sztywność właśnie w mięśniach naszego podudzia. Jak łatwo sobie poradzić sobie ze sztywnościłą łydek? Zapraszamy do obejżenia filmu.
Zacznijmy od rolowania stopy, ze względu na to, że stopa jest integralnie połączona z achillesem i mięśniami łydki, mięśniem brzuchatym łydki. Aby uzyskać optymalne efekty zarówno na rozluźnienie rozcięgna podeszwowego achillesa i łydki, warto uwzględnić wszystkie te trzy elementy w każdej sesji rolowania.
Zaczynamy od rolowania stopy. Podłóż rolkę pod wybraną stopę. Delikatnie przenieś ciężar ciała na rolkę i swobodnymi ruchami zacznij przesuwać do przodu. Pamiętaj o tym, że w rolowaniu kierujemy się trzema zasadami S – przede wszystkim rolujemy się slow, czyli bardzo powoli, soft – każdy mięsień jest rozluźniony i przede wszystkim small – koncentrujemy się na każdym drobnym punkcie bólowym. Dochodzimy do pięty, z piętą włącznie. Pamiętaj o tym, aby nie zadzierać palców do góry. Od pięty swobodnym ruchem wracamy. Wyobraź sobie, że rolowanie stopy przypomina proces wyciskania pasty z tubki – rolujesz ją bardzo powolutku, cały czas będąc skoncentrowanym na tym, co w danym momencie odczuwasz w stopie.
Następnie przejdziemy do rolowania łydki. Rolkę podłóż w połowie wybranej partii, w tym przypadku łydki. Drugą nogę, nierolowaną, ugnij w kolanie, ręce blisko pośladków. Następnie unieś ciężar ciała do góry i powolnymi ruchami zacznij przesuwać się na rolce do góry i w dół. Pamiętaj, aby każdy ruch wykonać inną linią. Wyobraź sobie, że rolka jest ostrym ołówkiem, natomiast twoja łydka białą kartką – chcesz pokolorować całą kartkę. Przy rolowaniu zwróć uwagę, aby zawsze iść wzdłuż całej taśmy, w tym przypadku od kostki aż do kolana. Śmiało zmień kierunek ustawienia stopy i szukaj, penetruj miejsc bólowych.
Wykonaliśmy podstawowe rolowanie łydki na klasycznej rolce. Teraz sięgniemy po coś bardziej dogłębnego i precyzyjnego. BLACKROLL® MINI podkładamy pod bloczek. Bloczek w tym przypadku służy nam jako sprzęt, dzięki któremu wejdziemy głębiej i bardziej precyzyjnie. Ta sama technika pracy na rolce, jak w przypadku rolki klasycznej – unieś ciężar ciała do góry i delikatnie zacznij przesuwać w szczególności po powierzchni ścięgna achillesa. Pamiętaj – za każdym razem postaraj się nakreślić inną linię wzdłuż swojej łydki. Aby precyzyjnie rozluźnić ścięgno achillesa, skieruj rolkę mini do samego jego przyczepu przy pięcie. Zatrzymaj się sekundkę i zacznij delikatnymi ruchami rozcierać stopę w prawo i lewo. Wykonaj kilka ruchów krótkich, mniej więcej 5 centymetrów w górę od pięty.
Następnie sięgniemy po BLACKROLL® BALL. Ponownie, podłuż go na bloczku. W tym przypadku, dzięki bloczkowi, piłka nam nie ucieknie. Podkładamy piłkę pod wybrany mięsień i zaczynamy delikatnie przesuwać. Mięsień brzuchaty łydki jest zbudowany z dwóch głów. W przypadku piłki chcemy idealnie odseparować obydwie głowy mięśniowe od siebie. Zatrzymaj się mniej więcej w połowie partii, na przyczepie ścięgna achillesa do mięśnia brzuchatego łydki i chwileczkę poczekaj. Możesz w tym miejscu poczuć intensywny ból. Aby zwiększyć intensywność rolowania wykonaj ruch podłużny stopą góra-dół. Następnie wyroluj wzdłuż łydki.
Zestaw ćwiczeń, który wykonaliśmy jest idealny w przypadku bolesności, sztywności mięśni łydki, achillesa, a także rozcięgna podeszwowego w stopie. Jest to idealny zestaw, który możemy wykonywać jako uzupełnienie terapii takich schorzeń jak: zapalenie okostnej, zapalenie achillesa, czy bolesność właśnie wspomnianego przeze mnie rozcięgna podeszwowego.