Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 60zł Gwarancja satysfakcji
Go Top

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

Jak dobrać rolkę BLACKROLL® do swoich potrzeb?

Dowiedz się PO CO i CZYM się rolować.

Co daje rolowanie.
Jakie są jego trzy główne cele (rolowanie przedtreningowe, rolowanie potreningowe i rolowanie terapeutyczne).
Kolejne pytanie to - jaką rolkę wybrać?
Do wyboru mamy: ▸rolki BLACKROLL® gładkie; ▸rolki BLACKROLL® z wypustkami; ▸sprzęt BLACKROLL® do pracy szczegółowej

ZOBACZ VIDEO!

dobieranie rolki do swoich potrzeb
Kliknij by obejrzeć film

Karolina Dachowska, międzynarodowy Master Trenerem BLACKROLL® zabierze Was do świata rollerów do masażu.

Rolowanie samo w sobie jest substytutem terapii manualnej. Nie powiemy, że w stu procentach ją zastąpi, natomiast śmiało możemy powiedzieć, że jest uzupełnieniem tego, czym jest klasyczny masaż sportowy czy na przykład terapia manualna.
Mówiąc o rolowaniu, możemy powiedzieć o trzech metodach rolowania.

Możemy wyróżnić rolowanie przed treningiem, rolowanie po treningu a także rolowanie w celach terapeutycznych. W świecie biegaczy bardzo często mówi się, że biegacz jest przed, w trakcie lub zaraz po kontuzji. Jak unikać kontuzji? My, razem z pomocą rolowania, postaramy się sprawić, aby kontuzja omijała Was szerokim łukiem.

Do rolowania przed treningiem, które ma na celu zwiększenie krążenia krwi, przepływ limfy, odpływ toksyn, ale przede wszystkim przygotowanie i pobudzenie naszych tkanek mięśniowo-powięziowych, wykorzystamy rolki z wypustkami. Będą one bardzo mocno i intensywnie stymulowały procesy metaboliczne naszego ciała.

Rolowanie po treningu i terapeutyczne ma za zadanie być rolowaniem regeneracyjnym. Jest świetnym substytutem terapii manualnej, a także przede wszystkim jej uzupełnieniem. Do rolowania o treningu, które możesz wykonać tak naprawdę po każdej sesji swoich ćwiczeń, wykorzystaj płaski roller. Rolka płaska ma na celu nawodnić, uelastycznić, a także rozciągnąć wszystkie struktury mięśniowo-powięziowe. Z jej wykorzystaniem w komfortowy sposób uzyskasz powiększenie zakresu ruchu, a także zmniejszenie bolesności i napięcia mięśniowego.

Rolowanie terapeutyczne jest natomiast metodą rolowania, którą wykonujemy dwa/trzy razy w tygodniu, z wykorzystaniem wszystkich produktów do rolowania BLACKROLL® do pracy szczegółowej. Wszystkie małe sprzęty mają działanie bardziej dogłębne i precyzyjne. Będą uzupełniały pracę na wałku klasycznym, przez co będą bardziej efektywne i stargetowane na napięcie lokalne, a także na dane obciążenia treningowe. Jeżeli biegasz, warto aby rozluźnić mięśnie łydki oraz ścięgna podeszwowego, achilles czy na przykład mięśnie kręgosłupa.

Karolina Dachowska

Karolina Dachowska

Trener powięzi w Fizjo4Life

Karolina specjalizuje się w treningu powięzi, a w szczególności w technikach rolowania, rozciągania powięziowego w sporcie i terapii. Współtwórca i wykładowca BLACKROLL Education.