Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 60zł Gwarancja satysfakcji
Go Top

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

VIVE KIELCE dołącza do Teamu BLACKROLL®!

VIVE Kielce rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu z BLACKROLL® Współpraca będzie w pierwszej fazie trwała 8 miesięcy, a BLACKROLL® uzyskał tytuł Partnera Rehabilitacyjnego drużyny.

Celem współpracy jest zwiększenie efektywności treningu z wykorzystaniem sprzętu Partnera, a także prawidłowa regeneracja niezbędna u zawodników uprawiających sport wyczynowo. Specjalistyczne produkty BLACKROLL® poprawiają mobilność układu mięśniowego i rozluźnienie napięcia mięśni.

VIVE stawia na jakość

Drużyna PGE VIVE Kielce dziś rozpoczyna trzeci tydzień przygotowań do nowego sezonu. Od początku okresu przygotowawczego towarzyszy im BLACKROLL®.

Przygotowania do sezonu to jeden z najtrudniejszych okresów w rocznym cyklu treningowym piłkarzy ręcznych. Zawodnicy trenują dwa razy dziennie, biegając, pracując na siłowni, wykonując dziesiątki ćwiczeń z różnorodnym sprzętem i wreszcie opracowując zagrywki taktyczne czy doskonaląc technikę rzutową w hali. By te kilka tygodni przetrwać w dobrym zdrowiu, przygotowując organizmy do wysiłku na najwyższym poziomie, potrzeba wielu elementów, a jednym z nich jest odpowiednia regeneracja. Regeneracja nie tylko poszczególnych mięśni, ale całej powięzi. Co to takiego?

Powięź to ostatnio modny temat – mówi klubowy fizjoterapeuta, Tomasz Mgłosiek – To wielowymiarowa tkanka miękka otaczająca nasze mięśnie, kości i narządy wewnętrzne, nadając formę naszemu ciału. Kiedyś myślano, że mięsień działa indywidualnie – biceps zgina, triceps prostuje. Dowiedzieliśmy się jednak, że tak nie jest, bo nasze ciało tworzą taśmy mięśniowo-powięziowe. Jeśli jemy kurczaka, to często między zębami zostaje nam właśnie powięź, tak to można obrazowo wyjaśnić. To ta biała błona.

Nie wystarczy nam rozmasować czy rozluźnić jednego mięśnia, musimy dbać o całą taśmę mięśniowo-powięziową, która używana była w trakcie treningu – wyjaśnia Tomasz Mgłosiek – Na takiej taśmie jest kilka mięśni, więc jeśli ja rozluźnię tylko jeden, to nie wystarczy, bo na przykład pozostałe cztery wciąż są napięte. Musimy patrzeć wielowymiarowo na tkankę, a nie na jedno ogniwo. Dzięki sprzętowi BLACKROLL® mamy taką możliwość. Zawodnicy przeprowadzają po zajęciach autoterapię, a ja z Bartkiem (Bartosz Zagniński – drugi z klubowych fizjoterapeutów) jedynie dopracowujemy drobne mankamenty indywidualnie z zawodnikami.

Myślę, że jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, jest to atrakcyjna marka na rynku – komentuje Tomasz Mgłosiek – W naszym przypadku najważniejsza jest jakość, nie wykorzystujemy sprzętu w domu, raz czy dwa razy w tygodniu, ale używa go codziennie cały zespół PGE VIVE. Sprzęt ma więc wystarczyć na długo nie tracąc swoich właściwości.

- Cieszymy się, że możemy wspierać najlepszych. Dziękujemy za zaufanie i wybór najwyższej jakości produktów na rynku. Chciałbym przypomnieć, że nasze produkty są przeznaczone nie tylko dla profesjonalistów, ale dla wszystkich, którzy chcą prowadzić zdrowy styl życia, ćwicząc w swoim domu lub po prostu na świeżym powietrzu – mówi Michał Dachowski, Master Trainer BLACKROLL®.

Więcej informacji na stronie VIVE - tutaj.