Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 60zł Gwarancja satysfakcji
Go Top

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

7 sposobów na to, jak nie zwariować przed świętami

Idą święta, idą święta. W telewizji już od dawna “lecą” piękne i długie reklamy, sklepy kuszą nas świątecznymi produktami, miasta rozświetlone są kolorowymi ozdobami. Jest sielankowo, cudownie, wyjątkowo. Ale czy na pewno? Tylko my mamy wrażenie, czy przygotowania do świąt Bożego Narodzenia stają się coraz bardziej stresujące? Może to kwestia wieku, zmiany pokoleniowej, albo zwyczajnie tempa życia - ale kiedyś człowiek się tak nie przejmował świętami.

Dlatego też przygotowaliśmy Wam (i trochę też sobie) 7 porad, jak poradzić sobie ze świątecznym szaleństwem. 

Zrób listę zadań

Ta prosta zasada jest często bagatelizowana. Kiedy wszystkie zadania związane z organizacją świąt, gotowaniem, kupnem prezentów, sprzątaniem itd. masz spisane na kartce i powieszone w widocznym miejscu - jest dużo łatwiej. Dzięki temu pozbędziesz się tego okrutnego poczucia “czy na pewno wszystko zrobiłem/łam”? A jak satysfakcjonujące jest wykreślanie zrobionych rzeczy z listy! 

Dziel się obowiązkami

Pamiętaj - nie wszystko jest tylko i wyłącznie na Twojej głowie. Część działań może ogarniać Twój mąż/żona/partner/partnerka. Proś najbliższych o pomoc - oni często nawet nie wiedzą, co jest do zrobienia. Nie trzeba być bohaterem i męczennikiem, żeby zrobić piękne święta. I najważniejsza sprawa - nie wszystko musi być idealne. Tak się zwyczajnie nie da. 

Prezenty nie są najważniejsze

Warto umówić się z najbliższymi np. na kwotę, do jakiej robicie sobie prezenty. Dzięki temu nie będzie nieprzyjemnych i krępujących sytuacji przy rozdawaniu świątecznych upominków. Warto też tłumaczyć dzieciom, że najważniejszy jest gest obdarowania najbliższych. Nie dajmy się wpędzić w przymusowe zakupy i kolejne superprezenty, które i tak skończą swój żywot na śmietniku.

Dbaj o zdrowy sen

Pamiętaj, że każda zarwana noc wcześniej czy później da o sobie znać. Sen to podstawa regeneracji. Jeśli chcesz uniknąć problemów z pamięcią, koncentracją, trawieniem czy ogólnego rozdrażnienia - pilnuj tego, żeby się wyspać. Ogranicz ilość bodźców na wieczór, nie przesiaduj przed komputerem czy telefonem, postaraj się wyciszyć. I co najważniejsze - wygodna poduszka pozwala zasnąć w każdych warunkach. Takie zadanie spełnia poduszka BLACKROLL® RECOVERY PILLOW, której ergonomiczny kształt dopasowany jest do 4 różnych pozycji spania (więc obojętnie, czy wolisz spać na brzuchu, czy może na boku). Jest lekka i wygodna. Pozwoli nam wyspać się wygodnie zarówno w domu, jak i w podróży. 

Znajdź 10 min na rolowanie

Jeśli szukamy metody na odstresowanie, nie możemy zapomnieć o automasażu rolką. Rolowanie z BLACKROLL® jest świetnym sposobem na regenerację i relaks organizmu. Zalet rolowania jest dużo.

Właściwie można powiedzieć, że łączy ono cechy odnowy biologicznej, aktywności fizycznej i diety. Rolowanie pobudza pracę układu mięśniowego, krwionośnego i nerwowego oraz rozluźnia napięte mięśnie podobnie jak masaż wykonywany ręcznie. Ćwiczenia z rollerem nawadniają tkankę łączną i poprawiają jej kondycję. Podobny wpływ na nasz organizm ma woda. Rolowanie wzmacnia nasze mięśnie, uelastycznia i poprawia mobilność, a więc jego korzyści są porównywane do korzyści płynących z wykonywania ćwiczeń rozciągających. Automasaż rolką jest lekiem na stres i zmęczenie.

Nie rób na zapas

To jest chyba największe przekleństwo przygotowań świątecznych. Jeśli na święta zabraknie komuś sałatki jarzynowej, szklanki barszczu albo kawałka ciasta, to świat się nie zawali. Wręcz przeciwnie - średnio każdy Polak wyrzuca rocznie 247 kg jedzenia. Przecież w świętach nie chodzi o to, żeby najadać się po przysłowiową “kokardę”. Rada od nas - zrób jedzenia tyle, że wydaje Ci się, że jest go za mało. Okaże się wtedy, że jest go w sam raz. A jeśli jednak nadal zostaniesz ze świątecznymi zapasami - poszukaj tzw. jadłodzielni, w których możesz przekazać swoje potrawy osobom potrzebującym. 

Wprowadzaj się w świąteczny nastrój

Tylko od nas zależy, czy poczujemy magię świąt, czy nie. Więc do dzieła! Zacznij raczyć się pyszną zimową herbatą, zadbaj o przytulne ciepłe światło w domu, puść swoje ulubione piosenki z dzwoneczkami. Niespiesznie i w przyjemnej atmosferze uporasz się z świąteczną gorączką. A jeśli nadal brakuje Ci rozluźnienia - nasze sprzęty mogą Ci w tym pomóc!

My już dziś z całą drużyną BLACKROLL® Polska życzymy Ci samych wspaniałych chwil! 

Karolina Dachowska

Karolina Dachowska

Trener powięzi w Fizjo4Life

Karolina specjalizuje się w treningu powięzi, a w szczególności w technikach rolowania, rozciągania powięziowego w sporcie i terapii. Współtwórca i wykładowca BLACKROLL Education.