Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 60zł Gwarancja satysfakcji
Go Top

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

Automasaż - wszystko co musisz wiedzieć

Czym jest automasaż ciała?

Automasaż za pomocą rollera to technika samodzielnego masażu, w której używa się specjalnie zaprojektowanego narzędzia zwanej rolką do masażu (foam roller). Jest to popularna metoda wśród sportowców, fizjoterapeutów oraz osób aktywnych fizycznie, mająca na celu rozluźnienie napiętych mięśni i poprawienie elastyczności. Często może zastąpić masaż klasyczny.

Oto kilka kluczowych aspektów masowanie własnego ciała za pomocą rollera:

 1. Rozluźnienie mięśni: Dzięki zastosowaniu nacisku na różne części ciała, rolka do masażu może pomóc w rozluźnieniu napiętych mięśni i węzłów, co może zwiększyć zakres ruchu i elastyczność.

 2. Automasaż zwiększa krążenie krwi: Praktyka automasażu może stymulować przepływ krwi w masowanych obszarach, przyspieszając proces gojenia i regeneracji.

 3. Łagodzenie bólu: Automasaż należy wykonywać regularnie - wtedy korzystanie z rollera może pomóc w łagodzeniu bólu mięśniowego i stawowego, szczególnie po intensywnym wysiłku.

 4. Samodzielna kontrola: Jest to coś, co można wykonywać samodzielnie w domu, mając kontrolę nad siłą i obszarem nacisku.

 5. Różne typy rollerów: Rollery do masażu są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, a także różnią się stopniem twardości. Wybór odpowiedniego rollera zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji.

 6. Technika automasażu: Tradycyjny automasaż wymaga pewnej techniki i wiedzy na temat tego, jak prawidłowo używać rollera. Niewłaściwe użycie może prowadzić do dodatkowych problemów i bólu, dlatego warto zasięgnąć rady specjalisty lub skorzystać z odpowiednich materiałów edukacyjnych.

 7. Część programu ćwiczeń: Masowanie własnego ciała może być integralną częścią programu ćwiczeń, pomagając w rozgrzewce przed treningiem oraz w procesie regeneracji po wysiłku.

Automasaż mięśniowo – powięziowy za pomocą rollera może być szczególnie korzystny dla osób, które regularnie uprawiają sport lub cierpią na chroniczne napięcia mięśniowe. Jest to jednak narzędzie, które można skutecznie wykorzystać w codziennej pielęgnacji ciała, niezależnie od poziomu aktywności fizycznej.

Czemu kupujesz ubrani premium?Do automasaży możesz użyć zarówno rolki twardej lub miękiego wałka.

Czego potrzebujesz do automasażu?

Do przeprowadzenia tradycyjnego automasażu, potrzebujesz kilku podstawowych rzeczy:

 1. Rolka do masażu (Foam Roller): Jest to podstawowe narzędzie do automasażu. Rollery do masażu różnią się rozmiarami, kształtami i twardością, więc warto wybrać taki, który najlepiej spełni Twoje potrzeby.

 2. Pilki do Masażu: Mogą być używane do docierania do trudniej dostępnych obszarów, takich jak stopy czy plecy.

 3. Wygodne ubranie: Wybierz luźne, wygodne ubranie, które nie ograniczy ruchów podczas masażu.

 4. Mata: Dobrej jakości mata do ćwiczeń może zapewnić komfort i stabilność podczas wykonywania automasażu, zwłaszcza na twardych podłogach.

 5. Przestrzeń do ćwiczeń: Upewnij się, że masz wystarczającą ilość miejsca do wykonywania ruchów i rozciągania się z rollerem.

 6. Woda i ręcznik: Masaż może być równie intensywny jak regularny trening, więc warto mieć pod ręką wodę do nawodnienia i ręcznik do wycierania potu.

 7. Instrukcje lub wideo przewodniki: Jeśli nie masz doświadczenia, warto zapoznać się z techniką za pomocą instrukcji lub wideo przewodników rolowania. Mogą one pomóc w zapobieganiu obrażeniom i zapewnić, że wykorzystujesz roller w sposób najbardziej efektywny.

Masowanie własnego ciała jest stosunkowo proste do wykonania w domu, ale ważne jest, aby pamiętać o właściwej technice, aby maksymalizować korzyści i minimalizować ryzyko.

Jak wykonać automasaż?

Wykonanie automasażu za pomocą rollera wymaga zrozumienia podstawowych technik i zasad. Oto ogólny przewodnik, jak to zrobić:

1. Przygotuj się do automasażu ciała:

 • Znajdź odpowiednią przestrzeń: Upewnij się, że masz wystarczającą ilość miejsca do wykonywania ruchów.

 • Załóż wygodne ubranie: Wybierz strój, który nie ograniczy ruchów.

 • Przygotuj roller i inne akcesoria: Wybierz odpowiedni roller oraz ewentualnie inne narzędzia, takie jak piłki do masażu.

 • Zidentyfikuj obszary, które potrzebują pracy: Zastanów się, które części ciała są napięte lub boli, i skup się na nich podczas masażu.

2. Rozpocznij masaż:

 • Znajdź wygodną pozycję: Umieść roller w odpowiednim miejscu, np. pod udem czy plecami.

 • Użyj własnej wagi ciała: Połóż się na rollerze i użyj wagi swojego ciała, aby wywierać nacisk na masowany obszar.

 • Wykonuj powolne ruchy: Delikatnie przesuwaj się wzdłuż rollera, koncentrując się na obszarze, który masujesz. Ruchy powinny być powolne i kontrolowane.

 • Oddychaj głęboko: Regularne, głębokie oddychanie pomoże w relaksacji mięśni.

 • Unikaj kości i stawów: Staraj się nie wywierać bezpośredniego nacisku na kości i stawy, ponieważ może to prowadzić do bólu i potencjalnych obrażeń.

 • Spędź więcej czasu na napiętych obszarach: Jeśli napotkasz szczególnie napięte miejsce, możesz spędzić na nim nieco więcej czasu, ale unikaj nadmiernego nacisku.

Rolowanie dobrze wykonywać na odpowiedniej macie.

3. Bądź ostrożny i świadomy:

 • Słuchaj swojego ciała: Jeśli coś boli w sposób nieprzyjemny lub ostry, przerwij masaż w tym miejscu.

 • Nie przesadzaj: Tradycyjny automasaż powinien być przemyślany i delikatny. Przekroczenie granic może prowadzić do bólu i obrażeń.

 • Konsultuj się z ekspertem w razie potrzeby: Jeśli nie jesteś pewien, jak masować konkretny obszar, zasięgnij rady od specjalisty, takiego jak fizjoterapeuta.

4. Uwzględnij rozgrzewkę i regenerację:

 • Automasaż jako rozgrzewka: Może być wykorzystany jako część rozgrzewki przed treningiem, aby zwiększyć elastyczność mięśni.

 • Automasaż jako regeneracja: Po treningu może pomóc w regeneracji mięśni i łagodzeniu napięcia.

Automasaż mięśniowo – powięziowy jest efektywnym narzędziem, ale jak każda technika, wymaga pewnej praktyki i zrozumienia. Jeśli jesteś początkujący, warto skorzystać z wideo przewodników lub konsultacji z profesjonalistą, aby nauczyć się właściwej techniki i uniknąć potencjalnych ryzyk.

Jak wykonać automasaż pleców?

Automasaż pleców przy użyciu wałka do masażu (foam roller) to świetny sposób na rozluźnienie napięć i bólów w tej części ciała. Rollery do masaży o średniej twardości są zwykle odpowiednie dla pleców. Jeśli jesteś początkujący, możesz zacząć od miększego rollera. Oto krok po kroku, jak wykonać samodzielny masaż pleców:

 • Usiądź na podłodze: Usiądź na podłodze i umieść roller za plecami, w poprzek, tuż poniżej łopatek.

 • Umieść ręce za głową lub na klatce piersiowej: Dzięki temu zabezpieczysz szyję i zwiększysz kontrolę nad ruchami.

 • Unieś pośladki od podłogi: Ugnij nogi i umieść stopy na podłodze, a następnie unieś pośladki, przekazując wagę ciała na roller.

 • Ruszaj się powoli wzdłuż pleców: Wykonuj powolne, kontrolowane ruchy wzdłuż pleców, przesuwając się od środkowej części pleców aż do górnej części. Unikaj dolnej części kręgosłupa lędźwiowego, ponieważ może to powodować dyskomfort.

 • Zwróć uwagę na napięte miejsca: Jeśli napotkasz obszar szczególnie napięty, zatrzymaj się na chwilę i delikatnie zwiększ nacisk, ale unikaj bólu i dyskomfortu.

 • Reguluj nacisk: Możesz regulować nacisk, zmieniając rozkład wagi ciała. Więcej wagi na rollerze zwiększa nacisk, a odciążenie (na przykład przez oparcie rąk na podłodze) zmniejsza nacisk.

Samodzielny masaż pleców może być wyjątkowo korzystny dla osób, które spędzają dużo czasu przy biurku lub mają chroniczne napięcia w tej części ciała. Jest to technika, którą można łatwo zintegrować z codzienną rutyną pielęgnacji ciała.

Jak wykonać automasaż stóp?

 • Praktyka automasaż stóp to świetny sposób na złagodzenie napięcia i bólu, zwłaszcza po długim dniu na nogach. Mała rolka o średniej twardości może działać dobrze, ale również piłeczka do masażu może być odpowiednia dla tej delikatnej części ciała. Oto kroki, które możesz podjąć, aby wykonać masaż stóp za pomocą rollera do masażu lub piłki do masażu:

  Umieść roller lub piłkę pod stopą: Siedząc wygodnie, umieść roller lub piłkę pod stopą.

 • Przesuwaj stopę wzdłuż rollera lub piłki: Wywierając umiarkowany nacisk, przesuwaj stopę w przód i w tył wzdłuż rollera lub piłki. Możesz to robić zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej, w zależności od preferowanego nacisku.

 • Skoncentruj się na różnych obszarach: Pracuj nad całą stopą, od pięty po palce. Możesz zatrzymać się na bardziej napiętych obszarach i wykonać delikatne ruchy okrężne.

 • Użyj odpowiedniej siły: Nacisk powinien być wystarczający, aby poczuć masaż, ale nie na tyle mocny, aby wywołać ból. Słuchaj swojego ciała i dostosuj siłę według własnego komfortu.

 • Powtórz proces dla drugiej stopy: Wykonaj te same ruchy na drugiej stopie, starając się spędzić tyle samo czasu na każdej z nich.

Automasaż stóp jest łatwy do przeprowadzenia i można go wykonywać prawie wszędzie. Automasaż należy wykonywać regularnie - wtedy może pomóc w łagodzeniu napięcia, poprawie krążenia i ogólnym zwiększeniu komfortu stóp.

Jak wykonać automasaż barku?

Blackroll Standard - roller wykonany z EPPDo rolowania możesz użyć najpopularniejszego wałka Blackroll Standard.

Automasaż barku tak jak masaż klasyczny może pomóc złagodzić napięcie i ból w tej często obciążanej części ciała. Wykorzystując roller do masażu czy piłkę do masażu, możesz wypróbować poniższe techniki:

Automasaż za pomocą rollera:

 1. Znajdź wygodną pozycję: Usiądź lub połóż się na boku, tak aby roller był umieszczony pod barkiem, który chcesz masować.

 2. Przesuwaj się powoli: Wykorzystując wagę swojego ciała, przesuwaj się powoli wzdłuż rollera, koncentrując się na mięśniach barku.

 3. Reguluj nacisk: Możesz zwiększyć lub zmniejszyć nacisk, zmieniając wagę ciała na rollerze. Bądź delikatny i unikaj wywierania zbyt dużego nacisku na kości i stawy.

 4. Pracuj nad różnymi obszarami: Próbuj różnych pozycji, aby dotrzeć do wszystkich obszarów barku, takich jak mięsień deltoidowy i obręcz barkowa.

Automasaż za pomocą piłki:

 1. Umieść piłkę na ścianie: Stań bokiem do ściany i umieść piłkę między ścianą a barkiem.

 2. Przesuwaj się względem piłki: Wykonując niewielkie, kontrolowane ruchy, przesuwaj się względem piłki, masując różne obszary barku.

 3. Reguluj nacisk: Możesz regulować nacisk, przesuwając się bliżej lub dalej od ściany.

Automasaż barku jest świetny dla osób, które pracują przy biurku, uprawiają sporty wymagające dużego wysiłku ramion, czy dla tych, którzy po prostu chcą złagodzić codzienne napięcia.

Jak zrobić automasaż szyi i karku?

Automasaż karku może być skutecznym sposobem na złagodzenie napięcia i bólu w tej wrażliwej części ciała. Oto kilka technik, które możesz wypróbować, zależnie od dostępnych narzędzi i preferencji:

Automasaż za pomocą rollera:

 1. Wybierz odpowiedni roller: Dla karku dobrze nadaje się mały, miękki roller.

 2. Usiądź lub połóż się na plecach: Umieść roller pod karkiem w miejscu, gdzie odczuwasz napięcie.

 3. Ruszaj głową względem rollera: Wykonując powolne, kontrolowane ruchy, ruszaj głową wzdłuż rollera, masując mięśnie karku.

 4. Bądź ostrożny: Kark to delikatna część ciała, więc bądź ostrożny, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku.

Automasaż za pomocą piłki do masażu:

 1. Umieść piłkę na ścianie: Stań tyłem do ściany i umieść piłkę (na przykład piłkę tenisową) między ścianą a karkiem.

 2. Przesuwaj się względem piłki: Wykonując niewielkie, kontrolowane ruchy, przesuwaj się względem piłki, masując różne obszary karku.

 3. Reguluj nacisk: Możesz regulować nacisk, przesuwając się bliżej lub dalej od ściany.

Automasaż karku jest łatwy do wykonania i może być częścią codziennej rutyny pielęgnacji ciała, pomagając w zarządzaniu codziennym stresem i napięciem.

Jak wykonać automasaż dłoni?

Automasaż dłoni może przynieść ulgę w bólach i napięciu związanym z pracą biurową, rękodziełem czy innymi zadaniem wymagającymi precyzji. Użycie rolki lub piłeczki może uczynić ten proces jeszcze bardziej efektywnym. Oto instrukcja, jak to zrobić:

Za pomocą rolki:

 1. Wybierz odpowiednią rolkę: Użyj małej, miękkiej rolki, która będzie dobrze pasować do dłoni.

 2. Usiądź przy stole: Usiądź przy stole, a dłoń połóż na rolce.

 3. Ruszaj dłonią: Powoli ruszaj dłonią w przód i w tył na rolce, koncentrując się na różnych obszarach dłoni, takich jak opuszki palców, dłonie i nadgarstki.

 4. Reguluj nacisk: Wywieraj umiarkowany nacisk, zgodnie z własnym komfortem.

Za pomocą piłeczki:

 1. Umieść piłeczkę na twardej powierzchni: Może to być stół lub podłoga.

 2. Umieść dłoń na piłeczce: Połóż dłoń na piłeczce, rozpoczynając od środka dłoni.

 3. Wykonuj ruchy okrężne i w przód i w tył: Przesuwaj dłoń w różnych kierunkach, masując środek dłoni, palce i nadgarstek.

 4. Skoncentruj się na punktach napięcia: Jeśli znajdziesz obszary, które wydają się szczególnie napięte, zatrzymaj się na nich na chwilę i wykonaj delikatny masaż.

 5. Reguluj nacisk: Naciskaj piłeczkę z różną siłą, aby znaleźć najbardziej komfortowy poziom nacisku dla siebie.

Automasaż dłoni za pomocą rolki lub piłeczki jest łatwy do wykonania i może być szczególnie pomocny dla osób, które dużo pracują na komputerze lub wykonują inne prace, które obciążają dłonie. To także doskonały sposób na chwilę relaksu i odstresowania się w ciągu dnia.

Jak wykonać automasaż nóg, ud i łydek?

Automasaż nóg, stanowiący prostą i dostępną technikę samopomocy, może przynieść znaczną ulgę osobom, które regularnie obciążają swoje nogi przez intensywną aktywność fizyczną lub długotrwałe stanie. Sportowcy, biegacze, pracownicy sektora usług, czy osoby z zawodami wymagającymi długiego stania mogą szczególnie skorzystać z takiej formy masażu. Oto, jak go przeprowadzić:

Automasaż łydek za pomocą rolki (foam roller):

 1. Pozycjonowanie rolki: Połóż się na podłodze, umieszczając roller pod łydkami, tuż powyżej kostek.

 2. Przesuwaj się względem rolki: Używając rąk do wsparcia, przesuwaj ciało w przód i w tył, tak aby roller przesuwał się w górę i w dół łydek.

 3. Znajdź punkty napięcia: Skoncentruj się na obszarach, które wydają się najbardziej napięte, i zatrzymaj się na nich na chwilę, wykonując delikatny masaż.

 4. Reguluj nacisk: Możesz regulować nacisk, zwiększając lub zmniejszając wagę, którą wywierasz na roller.

Automasaż łydek za pomocą piłeczki:

 1. Umieść piłeczkę pod łydka: Usiądź na podłodze i umieść piłeczkę pod jedną łydką.

 2. Ruszaj łydka nad piłeczką: Wykonuj ruchy w przód i w tył, przesuwając łydkę nad piłeczką.

 3. Zwróć uwagę na obszary napięcia: Skoncentruj się na obszarach, które wydają się najbardziej napięte, i masuj je delikatnie.

 4. Powtórz dla drugiej łydki: Wykonaj tę samą procedurę dla drugiej łydki.

Tak jak masaż klasyczny łydek może być częścią regularnej rutyny pielęgnacyjnej, pomagając w utrzymaniu mięśni łydek elastycznych i wolnych od napięcia.

Jak wykonać automasaż kolan?

Automasaż kolan jest niezwykle przydatną techniką, zwłaszcza dla osób cierpiących na bóle czy dyskomfort w tej części ciała. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak kontuzje sportowe, przeciążenie lub choroby stawów. Wykonanie go może przynieść ulgę, ale ze względu na złożoną budowę stawu kolanowego, proces ten wymaga staranności i delikatności. Oto instrukcja, jak wykonać taki masaż:

Automasaż kolan za pomocą piłeczki:

 1. Znajdź wygodną pozycję: Usiądź na krześle lub połóż się na boku, jeśli chcesz masować boczną stronę kolana.

 2. Umieść piłeczkę w pobliżu kolana: Umieść piłeczkę na obszarach miękkich wokół kolana, unikając bezpośredniego nacisku na staw.

 3. Delikatnie przesuwaj piłeczkę: Wykonaj delikatne ruchy przesuwające piłeczkę wokół kolana, koncentrując się na mięśniach, nie na samym stawie.

 4. Reguluj nacisk: Nacisk powinien być lekki i komfortowy. Jeśli odczuwasz ból, zredukuj nacisk.

Wskazówki:

 • Unikaj bezpośredniego nacisku na staw kolanowy: Skoncentruj się na mięśniach i tkankach wokół kolana, nie na samym stawie.

 • Bądź ostrożny: Kolano to delikatny i skomplikowany staw, więc zawsze stosuj delikatny nacisk i bądź świadomy wszelkiego dyskomfortu.

 • Rozważ konsultację z fizjoterapeutą: Jeśli masz chroniczne problemy z kolanami lub niepewność co do techniki, konsultacja z fizjoterapeutą może być korzystna.

 • Rozciągnij się po masażu: Delikatne rozciągnięcie mięśni wokół kolana po masażu może dodatkowo wspomóc relaksację.

Automasaż kolan to delikatna i ostrożna praktyka, która może być pomocna w utrzymaniu komfortu wokół stawów kolanowych. W zależności od indywidualnych potrzeb i wrażliwości, automasaż może być częścią codziennej lub tygodniowej rutyny pielęgnacyjnej.

Efekty i zalety automasażu

Automasaż mięśniowo – powięziowy, czyli samodzielne wykonanie technik masażu na własnym ciele, może przynieść wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Oto niektóre z nich:

 1. Redukcja bólu i napięcia: Tak jak masaż klasyczny może pomóc w łagodzeniu napięcia mięśniowego i bólu w różnych częściach ciała, takich jak plecy, szyja, ramiona, nogi itp.

 2. Automasaż zwiększa krążenie krwi: Przez stymulację przepływu krwi w masowanych obszarach, samodzielny masaż może wspomagać procesy gojenia i regeneracji mięśni.

 3. Zwiększenie elastyczności mięśni: Regularny automasaż może zwiększyć elastyczność i giętkość mięśni, co jest korzystne dla ogólnej sprawności i może pomóc w prewencji kontuzji.

 4. Relaksacja i redukcja stresu: Masaż jest znaną techniką relaksacyjną, a automasaż może także pomóc w złagodzeniu stresu i napięcia, poprawiając nastrój i samopoczucie.

 5. Samopielęgnacja i zwiększenie świadomości ciała: Automasaż jest formą samopielęgnacji, która może zwiększyć świadomość własnego ciała i jego potrzeb, promując zdrowsze nawyki i większą troskę o siebie.

 6. Dostępność i wygoda: Ponieważ nie wymaga specjalistycznego sprzętu (chociaż możesz użyć takich narzędzi jak rollery do masażu czy piłeczki), można go łatwo zintegrować z codzienną rutyną w domu czy pracy.

 7. Wsparcie w leczeniu pewnych schorzeń: W niektórych przypadkach, może być częścią planu leczenia dla konkretnych schorzeń lub problemów zdrowotnych, takich jak zespół cieśni nadgarstka czy bóle mięśniowo-szkieletowe.

 8. Niski koszt: W przeciwieństwie do profesjonalnych masaży, samodzielny masaż jest zazwyczaj bezpłatny tańszy, co czyni go bardziej dostępnym finansowo.

Podsumowując, systematyczne wykonywanie automasaży jest praktycznym narzędziem do samopielęgnacji, które może promować fizyczne i psychiczne zdrowie, dostarczając relaksacji, łagodzenia bólu i napięcia oraz promując ogólną dobroć ciała.

Jak często wykonywać automasaż?

Częstotliwość wykonywania tradycyjnego automasażu może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb, celów i ewentualnych problemów zdrowotnych. Oto kilka wytycznych, które mogą pomóc w ustaleniu, jak często wykonywać automasaż:

 1. Dla relaksu i samopielęgnacji: Jeśli celujesz w ogólny relaks i łagodzenie napięcia, systematyczne wykonywanie automasaży można wykonywać codziennie lub kilka razy w tygodniu, w zależności od potrzeb i preferencji.

 2. Dla leczenia konkretnych problemów: Jeśli stosujesz masowanie własnego ciała jako część terapii dla konkretnego problemu zdrowotnego, takiego jak chroniczny ból czy kontuzja, częstotliwość może być inna. W takim przypadku najlepiej skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą, aby otrzymać indywidualne wytyczne.

 3. Dla wsparcia aktywności fizycznej: Dla sportowców i aktywnych osób fizycznie, automasaż może być stosowany przed i po treningu. Przed treningiem może pomóc w przygotowaniu mięśni, a po treningu – w regeneracji.

 4. Uwzględnienie części ciała: Częstotliwość może również zależeć od masowanej części ciała. Niektóre obszary mogą wymagać bardziej delikatnego podejścia i mniejszej częstotliwości, podczas gdy inne mogą znieść regularny automasaż.

 5. Słuchaj swojego ciała: Ważne jest, aby dostosować częstotliwość do swojego ciała i jego reakcji na automasaż. Jeśli odczuwasz ból lub dyskomfort, może to być sygnał, że powinieneś dać sobie więcej czasu na regenerację między sesjami.

 6. Nie przesadzaj: Chociaż tak jak masaż klasyczny może być korzystny, zbyt intensywny lub zbyt częsty automasaż może prowadzić do podrażnień lub problemów. Odpowiednia równowaga jest kluczem.

 7. Konsultacja z profesjonalistą: Jeśli nie jesteś pewny, jak często powinieneś wykonywać automasaż, konsultacja z profesjonalistą, takim jak fizjoterapeuta, może dostarczyć spersonalizowanych wytycznych dostosowanych do Twojego stanu zdrowia i celów.

Podsumowując, nie ma jednej właściwej odpowiedzi na to, jak często należy wykonywać automasaż mięśniowo – powięziowy, ponieważ może to zależeć od wielu czynników. Regularna praktyka automasażu jest często korzystna, ale kluczem jest dostosowanie go do indywidualnych potrzeb i reakcji organizmu.

Karolina Dachowska

Karolina Dachowska

Trener powięzi w Fizjo4Life

Karolina specjalizuje się w treningu powięzi, a w szczególności w technikach rolowania, rozciągania powięziowego w sporcie i terapii. Współtwórca i wykładowca BLACKROLL Education.