Dlaczego tak ważna jest regeneracja mięśni po wysiłku?

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

Dlaczego tak ważna jest regeneracja mięśni po wysiłku?

Dobry trening to nie tylko odpowiednio dobrane ćwiczenia. To regeneracja organizmu po wysiłku pozwoli osiągnąć Ci najlepszy efekt oraz uniknąć wielu kontuzji.
Ćwicząc nawet rekreacyjnie, zadbaj o te elementy jak profesjonalista.

regeneracja po treningu kobieta

Dobrze ułożony plan treningowy oraz dieta wpływają na nasze zdrowie i sprawność fizyczną. Kluczem jest jednak dobrze zaplanowana i przeprowadzona regeneracja po wysiłku.
Trening to nie tylko praca mięśni, ale całego układu ruchu, w tym również ścięgien, więzadeł czy powięzi. To właśnie one są kluczowe dla naszej sprawności.

Powięź to biała błona, która m. in. nadaje naszym mięśniom kształt oraz utrzymuje narządy w odpowiedniej pozycji.
Zachowanie jej w dobrym stanie poprzez odpowiednie nawodnienie i dotlenienie, jest jednym z ważniejszych elementów treningu.

To właśnie dzięki regeneracji nasz organizm może krok po kroku osiągać coraz lepsze wyniki. Koncentrując się na samym treningu, nasza forma zacznie się poprawiać tylko początkowo.
Regeneracja po treningu pozwala uniknąć wielu kontuzji u sportowców. Nie możemy o niej również zapomnieć, uprawiając sport rekreacyjnie czy amatorsko.

 

 Jak skutecznie dojść do formy po wysiłku?

Nie zapominaj, że dni treningowe muszą być ułożone w taki sposób, aby Twój organizm miał czas na odpoczynek.
Im większe partie mięśni ćwiczysz, tym ten okres powinien być dłuższy.
Dbaj o zdrowy i długi sen oraz nie zapominaj o nawodnieniu organizmu przez cały czas trwania zarówno rozgrzewki, treningu jak i okresu regeneracji.

Aby regeneracja była skuteczna i prowadziła do  zwiększenia efektów treningu, możesz skorzystać z usług masażysty lub wykonać automasaż, rozmasowując tkanki rolką.
Rolka BLACKROLL® STANDARD jest doskonałym do tego narzędziem. Automasaż pozwoli Ci na samodzielne wykonanie elementów masażu, z którego korzystają profesjonaliści.
Regularne używanie rolki pozwoli przede wszystkim na przyśpieszenie regeneracji organizmu i zmniejszenie napięcia mięśniowego.
Zapewni też wsparcie dla procesu usuwania zbędnych produktów przemiany materii. Przyczyni się także do poprawy ich elastyczności mięśni oraz dotlenieni tkanki.


BLACKROLL Standard rolka

Dzięki wykorzystaniu rolki BLACKROLL® dasz ciału maksymalny efekt profesjonalnej opieki potreningowej.
Samodzielnie wykonany masaż, poza poprawą naszego samopoczucia, zarówno fizycznego jak i psychicznego, będzie miał ogromny wpływ na wygląd naszej skóry, doprowadzając do jej ujędrnienia oraz wzrostu witalności.

Może Cię również zainteresować

Zapisz się do newslettera

Już dziś otwórz się na nowości i odkryj wspaniały świat produktów niezbędnych do prowadzenia zdrowego stylu życia i efektywnej regeneracji organizmu!


Zyskaj dostęp do unikalnych produktów, wiedzy i specjalnych ofert! Zapisz sie już dziś!