Jak walczyć ze stresem w pracy?
Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 50zł Gwarancja satysfakcji

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

Jak walczyć ze stresem w pracy?

Stres w pracy to temat powszechny i pewnie dla większości z nas znany.

Czasami intensywność stresu jest za duża i towarzyszy nam zbyt długo.

Mówi się, że „od przybytku głowa nie boli”, jednak w tym przypadku to przysłowie jest zupełnie nietrafione.

Długotrwały stres niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie, przyczyniając się do wywołania takich objawów jak: bóle głowy, zmęczenie, bezsenność, zaburzenia koncentracji i pamięci, pogorszenie samopoczucia i wiele, wiele innych.

Nie zawsze jesteśmy w stanie uniknąć czynników wywołujących stres, ale istnieje kilka sposobów, które pozwolą nam ze stresem walczyć.

Aktywność fizyczna

Jeśli chcemy przestać się denerwować i zapomnieć o stresie zacznijmy się ruszać.

Ruch powoduje, że w naszym organizmie zwiększa się poziom hormonów szczęścia, a redukuje się poziom hormonów stresu. Uprawianie sportu pozwoli nam dać upust naszym emocjom. Spośród wielu form aktywności fizycznej możemy wybierać, czy chcemy ćwiczyć w pojedynkę (pływając, jeżdżąc rowerem, biegając, ćwicząc na siłowni), czy też wolimy ćwiczenia grupowe (fitness, pilates, gry zespołowe). Aktywność fizyczna wpłynie pozytywnie nie tylko na nasze nerwy, ale także przyczyni się do poprawy kondycji, samopoczucia i zdrowia.

Odnowa biologiczna

Relaks – to słowo samo w sobie już nas uspokaja.

Skorzystajmy więc z zabiegów, które pozwolą nam zrelaksować nasze ciało i umysł. A wybór jest szeroki.

Masaż wykorzystuje dotyk lub inne bodźce mechaniczne i oddziałuje nasz układ nerwowy, mięśniowy, krwionośny i oddechowy.

Specjalne techniki używane w masażu pozwalają rozluźnić mięśnie, odprężyć ciało i zmniejszyć ból. Masaż gorącymi kamieniami, bańką chińską, świecą, czy klasyczny? Wszystko zależy od preferencji i upodobań.

Kolejnym zabiegiem, który jest świetnym sposobem na walkę ze stresem jest sauna.Klimatyczne, ciche i ciepłe miejsce ukoi nasze nerwy. Po jednym seansie w saunie czujemy już odprężenie i poprawę nastroju./p>

Ponadto temperatura panująca w saunie powoduje, że pocimy się, a wraz z potem usuwane są z naszego organizmu toksyny, które niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie.

Wobec tego korzystanie z sauny dobrze wpłynie na naszą kondycję psychiczną i fizyczną.

Oprócz masażu i sauny istnieje wiele innych zabiegów z zakresu odnowy biologicznej o działaniu odprężającym i regenerującym, które warto wymienić. Hydromasaż, bicze szkockie, kąpiele perełkowe, solankowe, natryski wodne, czy kriokomora to bez wątpienia zabiegi, które dobrze wpłynął na zmęczony pracą i ciągłym stresem organizm.

Dieta

Mowa o redukcji stresu, a więc warto wspomnieć także o diecie. Odpowiednia dieta jest kluczem do lepszego samopoczucia.

Zawsze trzeba pamiętać o nawadnianiu. Przy odwodnieniu, nasz organizm produkuje więcej kortyzolu, a tego przecież chcemy uniknąć.

Oprócz wody musimy pamiętać, że w walce ze stresem pomoże nam wyeliminowanie wszelkich używek, takich jak alkohol, energetyki i papierosy, które również podnoszą poziom stresu.

Zadbajmy o to, aby nasza dieta była zbilansowana, bogata w warzywa i owoce.

Rolowanie

Jeśli szukamy metody na odstresowanie, nie możemy zapomnieć o automasażu rolką.

Rolowanie z BLACKROLL® jest świetnym sposobem na regenerację i relaks organizmu. Zalet rolowania jest dużo.

Właściwie, można powiedzieć, że łączy ono cechy odnowy biologicznej, aktywności fizycznej i diety. Rolowanie pobudza pracę układu mięśniowego, krwionośnego i nerwowego oraz rozluźnia napięte mięśnie podobnie jak masaż wykonywany ręcznie. Ćwiczenia z rolerem nawadniają tkankę łączną i poprawiają jej kondycję. Podobny wpływ na nasz organizm ma woda. Rolowanie wzmacnia nasze mięśnie, uelastycznia i poprawia mobilność, a więc jego korzyści są porównywane do korzyści płynących z wykonywania ćwiczeń rozciągających.

Automasaż rolką jest lekiem na stres i zmęczenie.

Rolowanie wspomoże regenerację organizmu po ciężkim dniu w pracy. Warto zatem w torebce lub w plecaku, oprócz butelki wody mieć naszą rolkę.