Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

Rolka idealna! Jak dobrać twardość i powierzchnię?

Rolowanie jest formą terapii uwalniania mięśniowo-powięziowego, podczas której przy użyciu specjalnego piankowego wałka możemy precyzyjnie i samodzielnie kontrolować naszą masę ciała i siłę nacisku w celu stymulacji oraz rozluźnienia tkanek głębokich. Automasaż rolką przynosi wiele korzyści dla naszego ciała, a jeżeli dobierzemy idealną rolkę dla własnych potrzeb i możliwości fizycznych, zadziałamy jeszcze skuteczniej. Dobór odpowiedniej dla siebie  rolki jest bardzo ważny, ponieważ każdy z nas jest inny i wyjątkowy na swój sposób. Z pozytywnych efektów rolowania mogą korzystać zarówno osoby usportowione, jak i te mniej aktywne fizycznie niezależnie od płci i wieku. BLACKROLL® stworzył paletę produktów różniących się od siebie powierzchnią, twardością oraz kształtem, dzięki temu każdy znajdzie rolkę idealną dla siebie!

 

POWIERZCHNIA ROLEK

Podstawowy podział rolek opiera się na rodzaju powierzchni, a co za tym idzie, na ich przeznaczeniu. Klasyczne wałki mają gładką powierzchnię i służą do regeneracji i rozluźniania mięśni, a także przede wszystkim powięzi. Z ich wykorzystaniem uzyskamy efekt nawodnienia, zmniejszenia napięcia i uelastycznienia całego ciała. Rolki płaskie są rekomendowane zarówno po treningowo, jak również, jako uzupełnienie terapii. Z kolei wałki GROOVE posiadające wypustki służą do aktywacji i pobudzenia mięśni przed treningiem i przygotowania ich do wysiłku fizycznego. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z BLACKROLL® powinny zacząć od rolek klasycznych.

Rolowanie z MINI.<br><br>

Rolowanie z MINI.

TWARDOŚĆ ROLEK

BLACKROLL® w swoim asortymencie posiada 3 twardości rolek. Twardość wałka dobieramy pod kątem indywidualnego napięcia mięśniowego (bolesności) użytkownika - im większe napięcie, tym miększa powinna być rolka. Masaż rolką stanowi substytut masażu sportowego, więc w trakcie rolowania powinien być odczuwalny lekki ból. Ból ten jednak nie powinien sprawiać zbyt dużego dyskomfortu, pozostając w granicach akceptowalności użytkownika (w skali 1-10, ból powinien wynosić 7-8). W przypadku odczuwania zbyt dużego bólu (9-10 w skali do 10), ciało odbierze nieprzyjemny bodziec rolowania w sposób odwrotny do zamierzonego i dodatkowo się napnie zamiast rozluźnić. Pod względem twardości rolki dzielimy na MED, STANDARD oraz PRO.

BLACKROLL® MED to rolka dedykowane dla osób z dużym napięciem mięśniowym i niskim progiem bólu. Rozpoznamy ją po kolorze - białym z drobnymi kropeczkami w kolorze zielonym, bądź różowym. Wałek MED jest najmiększą rolką w asortymencie BLACKROLL® (20% miększa od rolki STANDARD). Delikatnie ugina się pod naciskiem palców. Ten model polecamy osobom, mało aktywnym fizycznie, w szczególności kobietom. Docenią go osoby starsze i po kontuzji, kobiety w ciąży i po porodzie. Z rolki MED mogą z powodzeniem korzystać również dzieci.

BLACKROLL® MED 

BLACKROLL® MED 

BLACKROLL® STANDARD jest rolką średniej twardości rekomendowaną dla osób ze średnim napięciem i bolesnością mięśniową. Występuje w kolorze czarnym i czarnym z kolorowym nakrapianiem. To doskonały wybór dla osób aktywnych fizycznie, które poszukują uniwersalnej rolki do masażu całego ciała. STANDARD minimalnie ugina się pod naciskiem palców, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do krzywizny ciała, gwarantując precyzyjne i komfortowe rozluźnienie wybranych partii. Jest odpowiednio twardy do rolowania nóg, jak również przyjemny do masażu pleców. Przy jego użyciu z powodzeniem zregenerujemy się po każdym treningu.

BLACKROLL® Standard

BLACKROLL® Standard

BLACKROLL® PRO - rolki o najwyższym stopniu twardości

BLACKROLL® PRO jest najtwardszą rolką wśród modeli BLACKROLL® (50% twardsza od rolki STANDARD). Poziom jej twardości sprawia, że w ogóle nie poddaje się pod naciskiem palców. Ze względu na bardzo wysoki poziom twardości jest to przyrząd dedykowany osobom z niskim napięciem mięśniowym oraz wysokim progiem bólowym. PRO rekomendujemy osobom, które korzystają z wałków od dłuższego czasu, dzięki czemu ich ciało jest przygotowane na intensywne rolowanie, w szczególności nóg. Rolka PRO występuje w jednolitej kolorystyce - szarej i pomarańczowej. Ten model polecamy zawodowym sportowcom, w szczególności sportom walki.

BLACKROLL® PRO

BLACKROLL® PRO

BLACKROLL® rolki po treningu i do terapii

Szeroki wybór rolek do regeneracji i rozluźniania mięśniowo-powięziowego, zarówno po treningu jak i w celach terapeutycznych. Sprawdź dostępne modele!

Rolki GROOVE z wypustkami - rozgrzewka i aktywacja mięśni

Rolki typu GROOVE występują w dwóch wariantach twardości - STANDARD i PRO. STANDARD rekomendujemy osobom ze średnim napięciem mięśniowym, w szczególności kobietom. Dla osób aktywnych fizycznie i mężczyzn polecamy twardość PRO. Przy doborze twardości wałka GROOVE warto sięgnąć po rolkę poziom twardszą od klasycznego modelu BLACKROLL® ze względu na fakt, że wypustki są mniej precyzyjne i intensywność masażu jest niższa w porównaniu do równorzędnej twardości rolki klasycznej.

BLACKROLL® GROOVE.

BLACKROLL® GROOVE.

BLACKROLL® rolki przed treningiem

Rolki przeznaczone do aktywacji i przygotowania mięśni do dużego wysiłku fizycznego. Sprawdź, jak przygotować swoje mięśnie do treningu, by uniknąć kontuzji i zakwasów!

Uzupełnienie rolowania produktami szczegółowymi. Co wybrać?

KSZTAŁT ROLEK

Rolowanie klasycznym BLACKROLL® warto uzupełnić o masaż przyrządami dedykowanymi trudnodostępnym partią ciała, które dzięki swojemu kształtowi i rozmiarowi zapewnią lepsze dotarcie do źródła napięcia i bólu. Wśród produktów BLACKROLL® do pracy szczegółowej znajdują się modele MINI, BALL i DUOBALL. Posiadają jeden poziom twardości niezależnie od koloru (30% twardsze od klasycznej STANDARD).

Rolowanie z BLACKROLL®.

Rolowanie z BLACKROLL®.

BLACKROLL® MINI

BLACKROLL® MINI jest małą rolką, którą z powodzeniem wykorzystamy do rolowania stóp, ścięgna Achillesa, łydki, przedramion czy obręczy barkowej. Ten model docenią osoby mające uczucie zbitych i zmęczonych łydek, szczególnie biegacze i kobiety chodzące w butach na obcasach. 


BLACKROLL MINI

BLACKROLL® MINI

BLACKROLL® BALL

BLACKROLL® BALL to piłki o średnicy 8 i 12 cm. Służą do punktowego ucisku i automasażu wybranych partii ciała. Rekomendowane do precyzyjnego masażu mięśni pośladka, klatki piersiowej, obręczy barkowej, czy stopy. 

BLACKROLL® Ball 8 cm - piłki do automasażu i punktowego rozluźniania

BLACKROLL® Ball 8 cm to piłki do masażu punktowego, który rozluźni mięśnie pośladków, łydek, ramion, stóp oraz klatki piersiowej. Sprawdź!

BLACKROLL® BALL to piłki o średnicy 8 i 12 cm. Służą do punktowego ucisku i automasażu wybranych partii ciała. Rekomendowane do precyzyjnego masażu mięśni pośladka, klatki piersiowej, obręczy barkowej, czy stopy.
BLACKROLL BALL

BLACKROLL® BALL

BLACKROLL® Ball 8 cm - piłki do automasażu i punktowego rozluźniania

BLACKROLL® Ball 8 cm to piłki do masażu punktowego, który rozluźni mięśnie pośladków, łydek, ramion, stóp oraz klatki piersiowej. Sprawdź!

BLACKROLL® Ball 12 cm - piłki do automasażu i punktowego rozluźniania

BLACKROLL® Ball 12 cm to piłki do automasażu, które zrelaksują i zniwelują punktowe napięcia mięśni stóp, nóg, czy też klatki piersiowej.

BLACKROLL® Duoball

Z kolei osoby cierpiące bolesność mięśni kręgosłupa powinny sięgnąć po BLACKROLL® DUOBALL czyli podwójną piłkę o średnicy 8 lub 12 cm. Ten model rekomendowany jest dla osób z dużym napięciem mięśni prostowników wzdłuż kręgosłupa. Polecany dla osób z dyskopatią, migrenowymi bólami głowy, garbiących się. Mniejszy DUOBALL pomaga rozluźnić mięśnie karku oraz odcinka piersiowego kręgosłupa, większy odcinek lędźwiowy.

BLACKROLL Duoball

BLACKROLL® Duoball

BLACKROLL® Duoball 12 cm - podwójne piłki do masażu i punktowego ucisku

BLACKROLL® Duoball 12 cm - podwójne piłki do automasażu. Idealne na rozluźnienie mięśni i ból kręgosłupa, zwłaszcza odcinka lędźwiowego.

BLACKROLL® Duoball 8 cm - podwójne piłki do masażu i punktowego ucisku

BLACKROLL® Duoball 8 cm - podwójne piłki do automasażu mięśni prostowników grzbietu. Idealne do rozluźniania karku i odcinka piersiowego kręgosłupa.

Podsumowując - wybierając odpowiednią dla siebie rolkę: określ swoje napięcie mięśniowe (bolesność). Zastanów się, czy wałek będziesz wykorzystywać do relaksacji i rozluźniania, czy do aktywacji mięśni? Zastanów się, czy szukasz rolki uniwersalne do masażu całego ciała, czy potrzebujesz przyrządu do rozluźnienia określonego miejsca, w którym występuje ból? Pamiętaj, że tylko oryginalny, dobrze dobrany BLACKROLL® zapewni Ci optymalny poziom regeneracji.

Może Cię również zainteresować

Zapisz się do newslettera

Już dziś otwórz się na nowości i odkryj wspaniały świat produktów niezbędnych do prowadzenia zdrowego stylu życia i efektywnej regeneracji organizmu!


Zyskaj dostęp do unikalnych produktów, wiedzy i specjalnych ofert! Zapisz sie już dzi!