Skuteczne sposoby na zwalczanie cellulitu
Tymczasowa zmiana zasad wysyłki –
wszystkie zamówione produkty wysyłamy w
poniedziałki, środy i piątki.

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

Skuteczne sposoby na zwalczanie cellulitu

Cellulit brzmi jak klątwa współczesnych kobiet. Czym właściwie jest? Dlaczego właśnie w dzisiejszych czasach większość kobiet się z nim spotyka? Czy i dlaczego mężczyzn omija szeroki łukiem? Co zrobić, żeby go uniknąć i co zrobić, żeby się go pozbyć, gdy już powstał? Zapraszamy do lektury.

Cellulit a płeć

Płeć

Problem cellulitu dotyka głównie kobiet, choć występuje też u mężczyzn, jednak znacznie rzadziej. Wynika to z różnic w budowie włókien kolagenowych u obu płci. U kobiet włókna są ułożone równolegle - to właśnie dlatego się rozwarstwiają i mają problem z utrzymaniem tkanek na swoim miejscu. U mężczyzn te same włókna ułożone są na kształt siatki, dzięki czemu mają znacznie większą zdolność podtrzymywania tychże tkanek. Tu dochodzimy do sedna.

Czym jest cellulit?

To nic innego jak nierównomierne rozmieszczenie tkanek i substancji w organizmie. Mowa tu głównie o tkance tłuszczowej, produktach przemiany materii czy wodzie. Te nierówności widoczne na skórze określamy mianem cellulitu. Występuje on głównie na udach, biodrach i pośladkach, choć możemy go również spotkać na brzuchu czy ramionach. Wyróżniamy też kilka rodzajów cellulitu ze względu na przyczynę występowania. Dzielimy go na obrzękowy, tłuszczowy oraz wodny. Cellulit ma również swoje stopnie zaawansowania i widoczności. Zasada jest prosta – im szybciej zaczniesz z nim walczyć, tym większa szans na skuteczne pozbycie się go.

Jak walczyć z cellulitem?

Liczy się systematyczność – wszystkie poniższe rady musisz wdrożyć jako stały nawyk do swojego życia. Powtarzane okazyjnie niestety nie dadzą wymarzonego efektu. Systematyczna, choć nie męcząca praca pozwoli pozbyć Ci się cellulitu, ale także poprawi kondycję Twojego organizmu i Twoje samopoczucie.


Zmień dietę – jest to jeden z dwóch głównych czynników pojawiania się cellulitu. Unikaj używania zarówno soli, jak i cukru. Zrezygnuj z szybkiego jedzenia i gotowych półproduktów i dań tylko do podgrzania. Staraj się wprowadzić do swojej diety takie produkty jak: kasze, warzywa oraz owoce z dużą zawartością wody np. arbuzy.

Dieta to także nawodnienie organizmu. Zadbaj o odpowiedni obieg wody w ciele. Nie możesz jej pić ani za dużo, ani za mało. Zwróć też uwagę, na to, co pijesz. Unikaj wód z dużą zawartością soli, cukrów, konserwantów, czy aromatów smakowych. Pamiętaj jednak, że wody o niskiej zawartości składników mineralnych mogą prowadzić do wypłukania i jednoczesnego niedostarczenia do organizmu odpowiedniej ilości pierwiastków.


Wyroluj cellulit! - W walce z cellulitem ruch jest koniecznością. Do swojego planu dnia na stałe wpisz ćwiczenia angażujące części ciała, na których występuje u Ciebie cellulit. Ponieważ najczęściej pojawia się on na nogach, świetnym rozwiązaniem będzie codzienny spacer, bieganie czy jazda na rowerze.


Twoim najlepszym przyjacielem w walce z cellulitem będzie rolka BLACKROLL® STANDARD. Ćwiczenia z rolką możesz traktować, jako swoją codzienną dawkę aktywności, ale dla lepszego efektu możesz je też wdrożyć jako serię ćwiczeń po treningu. Użycie rolki do automasażu ujędrnia i uelastycznia skórę, usuwa składniki przemiany materii, pomaga odprowadzić nadmiar wody i limfy z tkanek, ale także wpływa na odpowiednie nawodnienie tkanek. Rolowanie pomaga również rozbić nagromadzony tłuszcz. Pamiętaj jednak, że ćwiczenia musisz wykonywać systematycznie. Nie muszą one być długie i męczące dobrze jednak, żeby stały się Twoim codziennym obowiązkiem. Jeżeli lubisz masaż, nie będzie z tym problemu, a ćwiczenia staną się codzienną przyjemnością.

Może Cię również zainteresować

Zapisz się do newslettera

Już dziś otwórz się na nowości i odkryj wspaniały świat produktów niezbędnych do prowadzenia zdrowego stylu życia i efektywnej regeneracji organizmu!


Zyskaj dostęp do unikalnych produktów, wiedzy i specjalnych ofert! Zapisz sie już dziś!