Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 60zł Gwarancja satysfakcji
Go Top

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

Skuteczne sposoby na zwalczanie cellulitu

Cellulit brzmi jak klątwa współczesnych kobiet. Czym właściwie jest pomarańczowa skórka? Dlaczego właśnie w dzisiejszych czasach większość kobiet się z nim spotyka? Jakie czynniki wpływają na jego powstawanie? Czy i dlaczego mężczyzn omija szerokim łukiem? Co zrobić, żeby go uniknąć i co zrobić, żeby się go pozbyć, gdy już powstał? W naszym poradniku znajdziesz domowe sposoby na cellulit, które wypróbujesz w domowym zaciszu. Zapraszamy do lektury!

Cellulit a płeć

Problem cellulitu dotyka głównie kobiet, choć występuje też u mężczyzn, jednak znacznie rzadziej.W przypadku kobiet dorosłych szacuje się że problem może dotyczyć aż 8 na 10 z nich. Wynika to z różnic w budowie włókien kolagenowych u obu płci. U kobiet włókna są ułożone równolegle - to właśnie dlatego się rozwarstwiają i mają problem z utrzymaniem tkanek na swoim miejscu. U mężczyzn te same włókna ułożone są na kształt siatki, dzięki czemu mają znacznie większą zdolność podtrzymywania tychże tkanek. Tu dochodzimy do sedna.

Czym jest cellulit?

To nic innego jak nierównomierne rozmieszczenie tkanek i substancji w organizmie. Mowa tu głównie o tkance tłuszczowej, produktach przemiany materii czy wodzie. Te nierówności widoczne na skórze określamy mianem cellulitu(pomarańczowej skórki). Występuje on głównie na udach, biodrach i pośladkach,kolanach choć możemy go również spotkać na brzuchu czy ramionach. Wyróżniamy też kilka rodzajów cellulitu ze względu na przyczynę występowania.

Cellulit dzielimy na obrzękowy, tłuszczowy oraz wodny. Cellulit ma również swoje stopnie zaawansowania i widoczności. Zasada jest prosta – im szybciej zaczniesz z nim walczyć, tym większa szans na skuteczne pozbycie się go. Czy jednak możemy pozbyć się na stałe, a może będzie wracał? Od czego zacząć walkę z cellulitem?

Jak walczyć z cellulitem?

Liczy się systematyczność – wszystkie poniższe rady musisz wdrożyć jako stały nawyk do swojego życia. Powtarzane okazyjnie niestety nie dadzą wymarzonego efektu. Systematyczna, choć nie męcząca praca pozwoli pozbyć Ci się cellulitu, ale także poprawi kondycję Twojego organizmu i Twoje samopoczucie

Wybierz dietę na cellulit

Zmień dietę – jest to jeden z dwóch głównych czynników pojawiania się cellulitu.Zmiana nawyków żywieniowych powinna rozpoczynać, walkę z pomarańczową skórką. Unikaj nadmiernego używania zarówno soli, jak i cukru. Zrezygnuj z szybkiego jedzenia i gotowych półproduktów i dań tylko do podgrzania. Usuń ze swojego menu wszystkie dania wysoko przetworzone.

Staraj się wprowadzić do swojej diety takie produkty jak: kasze, warzywa oraz owoce z dużą zawartością wody np. arbuzy.

Nawodnienie organizmu sposobem na pomarańczową skórkę

Dieta to także nawodnienie organizmu. Zadbaj o odpowiedni obieg wody w ciele. Nie możesz jej pić ani za dużo, ani za mało. Zwróć też uwagę, na to, co pijesz. Unikaj wód z dużą zawartością soli, cukrów, konserwantów, czy aromatów smakowych. Pamiętaj jednak, że wody o niskiej zawartości składników mineralnych mogą prowadzić do wypłukania i jednoczesnego niedostarczenia do organizmu odpowiedniej ilości pierwiastków.

Rolki a cellulit - czy rolki są dobre na cellulit?

Wyroluj cellulit! - W walce z cellulitem ruch jest koniecznością. Do swojego planu dnia na stałe wpisz ćwiczenia angażujące części ciała, na których występuje u Ciebie cellulit. Ponieważ najczęściej pojawia się on na nogach, świetnym rozwiązaniem będzie codzienny spacer, bieganie, pływanie czy jazda na rowerze.

Twoim najlepszym przyjacielem w walce z cellulitem będzie rolka BLACKROLL® STANDARD. Ćwiczenia z rolką możesz traktować, jako swoją codzienną dawkę aktywności, ale dla lepszego efektu możesz je też wdrożyć jako serię ćwiczeń po treningu. Użycie rolki do automasażu ujędrnia i uelastycznia skórę, usuwa składniki przemiany materii, pomaga odprowadzić nadmiar wody i limfy z tkanek, ale także wpływa na odpowiednie nawodnienie tkanek. Rolowanie pomaga również rozbić nagromadzony tłuszcz. Pamiętaj jednak, że ćwiczenia musisz wykonywać systematycznie. Nie muszą one być długie i męczące dobrze jednak, żeby stały się Twoim codziennym obowiązkiem. Jeżeli lubisz masaż, nie będzie z tym problemu, a ćwiczenia staną się codzienną przyjemnością.

Domowe zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyki w walce z cellulitem

Przynajmniej raz w tygodniu warto pomyśleć o zabiegach pielęgnacyjnych na wybrane partie ciała. Świetnym uzupełnieniem poprzednich elementów jest peeling, który możesz wykonać w domowych warunkach.Peeling polega na usunięciu martwych komórek naskórka. Zabieg ma na celu poprawę wyglądu i stanu skóry. Peeling można bez obaw wykonać przynajmniej raz w tygodniu.Na rynku dostępna jest również szeroka gama kosmetyków wspomagająca walkę z pomarańczową skórką. Dostępne pod postacią serum, kremu czy żelu. Wybór odpowiedniego kosmetyku będzie kwestią indywidualną.

Karolina Dachowska

Karolina Dachowska

Trener powięzi w Fizjo4Life

Karolina specjalizuje się w treningu powięzi, a w szczególności w technikach rolowania, rozciągania powięziowego w sporcie i terapii. Współtwórca i wykładowca BLACKROLL Education.