Jak dbać o kręgosłup podczas jazdy samochodem?

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

Jak dbać o kręgosłup podczas jazdy samochodem?

Często jeździsz samochodem? Na pewno bolą Cię plecy. Zarówno osoby pokonujące krótkie dystanse, jak i osoby przemierzające jednorazowo duże odległości w samochodowym fotelu, często są narażone na obciążenia związane prowadzeniem samochodu czy częstym do niego wsiadaniem i wysiadaniem.

Jak uniknąć bólu pleców związanych z jazdą samochodem?

Zacznij od odpowiedniego wyregulowania fotela, zagłówka, kierownicy oraz lusterek. Wszystkie te elementy konieczne są oczywiście dla zachowania bezpieczeństwa prowadzenia pojazdu, ale również uchronią Cię przed wykonywaniem nienaturalnych wykrzywień ciała w trakcie jazdy. Zadbaj o to, żeby fotel odchylony był lekko do tyłu, co pozwoli korzystniej rozłożyć siły działające na kręgosłup podczas siedzenia.  O wyregulowaniu fotela nie powinniśmy też zapominać jeśli jesteśmy pasażerem a nie kierowcą. Prędzej czy później zła postawa ciała w pozycji siedzącej może objawić się bólem u każdego.

Jak walczyć z bólem pleców?

Kiedy ból już się pojawi, najlepiej zacząć walczyć z nim jak najwcześniej. Im szybciej zaczniemy, tym łatwiej będzie nam zniwelować powstałe w jego wyniku objawy i utrzymać prawidłową postawę ciała.
W trakcie jazdy samochodem rób sobie przerwy. Najlepiej pójść na krótki spacer oraz się porozciągać. Żeby utrzymać prawidłową postawę w trakcie jazdy, poza wymienionymi wyżej wskazówkami warto zaopatrzyć się w BLACKROLL® Posture - sprzęt wspomagający utrzymywanie prawidłowej postawy ciała.
Możesz go nosić pod odzieżą, dzięki czemu nawet zmierzając na spotkanie biznesowe, nie musisz się martwić dodatkową częścią swojego ubioru. Wspomaga on utrzymania prostej postawy ciała oraz odchylenie obręczy barkowej do tyłu. Dzięki niemu się nie garbimy, a nasza klatka piersiowa się otwiera, pozwalając nam dosłownie oddychać pełną piersią.

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie pleców w domu?

Ból pleców to nie tylko objaw wielu godzin spędzony w samochodzie to również wypadkowa tego, co robimy na co dzień lub dosłownie- czego nie robimy. Żeby zmaksymalizować efekt rozluźnienia napiętych mięśni, spowodowany spędzaniem czasu w pozycji siedzącej musisz ćwiczyć. Możesz ćwiczyć z rollerem BLACKROLL®Standard, lub zaopatrzyć się w przyrządy do precyzyjnego automasażu takie jak BLACKROLL® Ball i BLACKROLL® Duoball. Dzięki nim przyśpieszysz działanie ćwiczeń, pozbędziesz się napięcia mięśni, usuniesz napięcie w punktach spustowych oraz utrwalisz efekt swoich ćwiczeń. Co ważne, dla trwałego efektu wystarczy parę minut ćwiczeń kilka razy w tygodniu. Choć na początku systematyczność wydaje się trudna, to łatwość, z jaką wykonasz ćwiczenia z naszym sprzętem oraz efekt jaki one przyniosą, w postaci trwałego zniknięcia objawów bólowych sprawi, że poczujesz, jak bardzo włożony wysiłek się opłaca.

BLACKROLL DUOBALL masaż pleców ból kręgosłupa   BLACKROLL DUOBALL 8 masaż pleców ból kręgosłupa

Po więcej ćwiczeń na kręgosłup kliknij TUTAJ.

Może Cię również zainteresować

Zapisz się do newslettera

Już dziś otwórz się na nowości i odkryj wspaniały świat produktów niezbędnych do prowadzenia zdrowego stylu życia i efektywnej regeneracji organizmu!


Zyskaj dostęp do unikalnych produktów, wiedzy i specjalnych ofert! Zapisz sie już dziś!