Jak wzmocnić mięśnie pleców?
Tymczasowa zmiana zasad wysyłki –
wszystkie zamówione produkty wysyłamy w
poniedziałki, środy i piątki.

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

Jak wzmocnić mięśnie pleców?

Wyobraź sobie, że masz do wyboru tylko jedną partię mięśni, którą możesz ćwiczyć...co wybierzesz? Zacznij od pleców! Mięśnie pleców stabilizują kręgosłup, a struktura mięśni i układu szkieletowego w ludzkim ciele sprawia, że ich stan wpływa na wszystkie inne duże grupy mięśni. Jeżeli dodatkowo dużo czasu spędzasz w pozycji siedzącej, Twoim plecom należy się szczególna uwaga!

Dlaczego warto ćwiczyć plecy?

Zaniedbanie mięśni pleców w pierwszej kolejności da objawy w postaci uciążliwego bólu kręgosłupa. Następnie, stopniowo będziemy odczuwać coraz większe ograniczenia dotyczące zakresu ruchu w ramionach czy biodrach. Kiedy zbagatelizujemy pierwsze objawy bólu mięśniowego, możemy doprowadzić do skrzywienia kręgosłupa, a to może przynieść efekt w postaci pojawiania się, jako objawu, kolejnych krzywizn w układzie szkieletowym. Żeby do tego nie dopuścić, warto dać swoim plecom odrobinę codziennej uwagi w postaci kilkuminutowych ćwiczeń wzmacniających kręgosłup. Jeżeli odczuwasz pierwsze objawy bólu kręgosłupa lub pleców, nie zwlekaj z podjęciem regularnych ćwiczeń. Jeśli nic nie zrobisz, Twoje ciało naturalnie zacznie przybierać postawę pozwalającą na unikanie bólu, a ta będzie pogłębiała powstającą krzywiznę, mogąc doprowadzić nawet do ucisku nerwów. Warto zatem ćwiczyć, żeby unikać bólu, zdrowo wyglądać, dobrze się czuć i przede wszystkim mieć jak najmniejsze ograniczenia ruchowe.

Ćwiczenia z  gumami - LOOP BAND (mini band)

Pamiętaj, aby każdy trening rozpocząć od rozgrzewki. Możesz to zrobić, wykorzystując rolki o karbowanej powierzchni, jak BLACKROLL® GROOVE. Następnie, przejdź do ćwiczeń właściwych. Żeby wzmocnić ich efekt, wykorzystaj do tego taśmę BLACKROLL® LOOP BAND, odpowiednio dobraną stawianym oporem do Twojej postury i kondycji. Zadaniem taśmy jest wymuszenie na mięśniach zwiększonego wysiłku przy wykonywaniu ćwiczeń, odpowiadając w ten sposób na funkcję urządzeń na siłowni. Wszystkie duże grupy mięśniowe w obrębie barków, ud i bioder mają przyczepy mięśniowe na plecach, tym samym ich ćwiczenie wpływa bezpośrednio na prawidłowy układ tkanek i struktur pleców. Dodatkowo, ćwiczenia wykonuj w pozycji leżącej na brzuchu, co zaangażuje główne mięśnie pleców. Wzmocnienie mięśni pleców wpłynie bezpośrednio na kształtowanie prawidłowej postawy ciała w codziennym funkcjonowaniu.

Jak rolować plecy?

Po wykonaniu serii ćwiczeń z taśmą BLACKROLL® LOOP BAND, wykorzystaj rolkę do automasażu BLACKROLL® STANDARD, MED lub PRO. Jej gładka powierzchnia pozwala na wzmocnienie efektu treningu i relaksację mięśni. Dodatkowo, dzięki rolowaniu, mięśnie oraz skóra staną się elastyczniejsze i lepiej nawodnione. Jeżeli nie masz wystarczająco dużo czasu na cały trening, możesz pominąć ćwiczenia z taśmami, postaraj się jednak o codzienną dawkę relaksacyjnego automasażu dla swoich pleców. Kilka minut dziennie regularnych ćwiczeń, pozwoli na odczucie trwałego efektu, zaczynając od lepszego samopoczucia, większej sprawności ruchowej po trwałe zniwelowanie odczuwania bólu.

Jak codziennie dbać o plecy?

Oczywiście idealnie będzie, kiedy codziennie znajdziesz czas na rolowanie pleców i kilka razy w tygodniu na ćwiczenia z taśmą szczególnie, że oba sprzęty możesz mieć praktycznie zawsze przy sobie. Jest jednak kilka nawyków, które pomogą Twoim plecom, a ich wdrożenie do codzienności nie będzie uciążliwe. Staraj się rozciągać kilka razy dziennie. Wystarczy, że wstaniesz i wykonasz kilka skłonów. Jeżeli potrzebujesz dotrzeć, gdzieś blisko wybierz spacer, a nie jazdę samochodem. Postawa stojąca jest naszą naturalną pozycją, w związku z czym układ szkieletowy podczas jej przyjmowania, będzie dążył do przyjęcia prawidłowego kształtu. Jeżeli chodzisz na basen to rewelacyjnie dla Twojego kręgosłupa. Od teraz skoncentruj się również na przepłynięciu kilku długości stylem grzbietowym. Stosując się do tych zaleceń, zdrowe plecy staną się Twoją codziennością.

Przeczytaj też: Jak utrzymać prawidłową postawę podczas pracy przy biurku

Może Cię również zainteresować

Zapisz się do newslettera

Już dziś otwórz się na nowości i odkryj wspaniały świat produktów niezbędnych do prowadzenia zdrowego stylu życia i efektywnej regeneracji organizmu!


Zyskaj dostęp do unikalnych produktów, wiedzy i specjalnych ofert! Zapisz sie już dziś!