SKLEP
WSZYSTKIE PRODUKTY
Specjalne promocje
ROLKI
MINI ROLKI
BALL
DUOBALL
GUMY
SPRZĘT FITNESS
AKCESORIA
BEAUTY
SEN
YOGA
PIŁKA NOŻNA
ZESTAWY
KASIA BIGOS
KARTY PODARUNKOWE
KURSY
WSZYSTKIE KURSY
BLACKROLL® TRAINER
BLACKROLL® THERAPY
BLACKROLL® THERAPY LEVEL UP
BLACKROLL® MOVEMENT
BLACKROLL® SCREENING
BLACKROLL® FUNCTIONAL
BLACKROLL® CORRECTIVES
BLACKROLL® BREATHING
BLACKROLL® YOGA
BLACKROLL® WORKOUT
NASI SZKOLENIOWCY
AKADEMIA ROLOWANIA
WSZYSTKIE SZKOLENIA
REGENERATION UPPER BODY
REGENERATION LOWER BODY
HAPPY FEET
RUNNER
OFFIT
LOWER BACK
STRESSFREE
PAINFREE KNEES
PELVIS POWER
FREE BREATH
BAZA WIEDZY
Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane
Zacznijmy od podstaw. Aby zrozumieć, jak automasaż rolką wpływa na nasze tkanki, musimy zacząć od wyjaśnienia czym właściwie jest powięź.
Powięź jest ważnym elementem tkanki łącznej, zbudowanym głównie z wody, kolagenu oraz elastyny. Kolagen jest niezwykle wytrzymały, natomiast elastyna posiada zdolność od rozciągania się. Konstrukcje powięzi porównać można do pajęczyny lub swetra z dzianiny. Powięź obecna jest w całym naszym ciele: w skórze, mięśniach, ścięgnach, kościach, nerwach, naczyniach krwionośnych i narządach. Otacza ona nasze tkanki i łączy, tworząc jedną nieskończoną sieć. To właśnie dlatego, powięź w naszym ciele opowiada za kilka bardzo ważnych funkcji:
Biorąc pod uwagę fakt, że powięź łączy nasze całe ciało w jedność i jest odpowiedzialna za wiele funkcji, ważne jest to, aby była ona nawodniona i odżywiona. W odwrotnym przypadku skleja się, tracąc swoją elastyczność, ograniczając ruch i upośledzając funkcjonowanie organizmu. Kontuzje, brak regeneracji, nieprawidłowe przygotowanie do wysiłku lub brak ruchu, przyczynia się do pojawienia się dysfunkcji powięzi, w tym punktów spustowych, zrostów, czy też blizn.
Wiemy już, jak działa powięź i co się dzieje z naszym ciałem, gdy jest ona odwodniona. Automasaż powięziowy, czyli rolowanie, to metoda samodzielnego zmniejszania napięcia i bólu tkanek miękkich. Celem rolowania jest poprawa zakresu ruchu, elastyczności, mobilności, siły, wydajności i regeneracji mięśni.
Automasaż mięśniowo-powięziowy za pomocą rolki do masażu pomaga utrzymać powięź w dobrej kondycji, ponieważ rolując się, rozluźniamy tkanki i zwiększamy przepływ krwi, dzięki czemu do mięśni dociera większa ilość składników odżywczych.
Możesz rolować się przed treningiem, po treningu lub w celach terapeutycznych. Czym różnią się te trzy rodzaje rolowania? Zobaczmy:
Przez to, jak duży wpływ na odbudowanie sił i przyspieszenie procesów regeneracyjnych ma rolowanie, foam roller powinien stać się atrybutem każdego sportowca. Biegasz, pływasz, jeździsz na rowerze? Niezależnie, jaką dyscyplinę uprawiasz rolowanie jest dla Ciebie. Elastyczna i mobilna tkanka oraz zdolność do szybkiej regeneracji jest cechą ważną i pożądaną w każdej dyscyplinie sportu. Powięź nawodniona jest mniej podatna na kontuzje, co ma ogromne znaczenie w trakcie przygotowań do ważnych zawodów – nie wyklucza z treningów i pozwala w pełni zrealizować założony plan treningowy.
Dowiedz się więcej o naszej aplkacji w tym artykule - http://bit.ly/blackroll_blog_app
Może Cię również zainteresować