Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 60zł Gwarancja satysfakcji
Go Top

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

Jesteś mamą? Zadbaj o swoje samopoczucie!

Jeżeli zapytamy, jak czuje się mama, najprawdopodobniej pomyślimy, że może czuć się dumna, szczęśliwa lub zmartwiona. Ale nie ulega wątpliwości, że za tymi wszystkimi emocjami stoi jeden stan, który towarzyszy im wszystkim – zmęczenie. Ogrom pracy, jaki każda mama wkłada w wychowanie dzieci, ale również często w dbanie o dom i jednoczesną pracę zawodową, powoduje ogromne zmęczenie przy niewystarczającej ilości czasu na regenerację, odpoczynek i relaks. Codzienna praca związana z opieką nad dzieckiem, jego podnoszenie, dźwiganie, huśtanie, naraża układ ruchu każdej mamy na przeciążenia. Jeżeli dodamy do tego siedzący tryb pracy, częste wsiadanie i wysiadanie z samochodu, oraz noszenie zakupów i toreb z rzeczami dla dziecka, w ciemno możemy stwierdzić, że każda mama walczyła kiedyś z bólem pleców.

Jak walczyć z bólem pleców przy małym dziecku?

Jest jeden sposób, dzięki któremu poświęcając jedynie 10-15 minut dziennie poczujesz ulgę, pozbędziesz się bólu pleców, a dodatkowo nie wątpliwie będzie to Twoja chwila relaksu. I to wszystko bez wychodzenia z domu. Tym rozwiązaniem jest regularne, samodzielne wykonywanie masażu przy pomocy naszej rolki. Jeżeli ćwiczysz w domu, doskonałą rolką będzie BLACKROLL® STANDARD lub MED. Dzięki niej wymasujesz nie tylko swoje plecy, ale również wszystkie duże grupy mięśni- np. uda. Układ ruchu to jednak nie tylko plecy, a ból mięśniowy niezależnie od miejsca jego występowania, potrafi utrudnić każdemu z nas codzienne funkcjonowanie.

Co można masować? – masaż pleców to nie wszystko

Odpowiednio dobierając rozmiar rollera, automasaż możemy wykonać na całym ciele. Ponieważ wiemy, jak ważna dla każdej mamy jest mobilność i możliwość zabrania ze sobą wszystkiego,  warto zwrócić uwagę na nasz BLACKROLL® MINI i BLACKROLL®MICRO. Pierwsza z nich ma wymiary 15 cm x 5,5 cm co oznacza, że z łatwością spakujesz ją do torby. Rolka z BLACKROLL® MINI doskonale nada się do masażu grup małych mięśni, możemy tu wskazać: stopy, ramiona, łydki, przedramiona czy dłonie. Naszą najmniejszą rolką jest BLACKROLL® MICRO. Jej rozmiar to 6 cm x 3 cm co sprawia, że taką rolkę możesz schować praktycznie wszędzie - do kieszeni czy torebki. Te rolki zostały stworzone z myślą o masażu twarzy czy masażu dłoni. Co ważne, taki masaż możesz wykonać w każdej chwili, np. siedząc na ławce w parku. Będzie on niezastąpiony gdy boli Cię głowa, lub kiedy po prostu chcesz się zrelaksować.

Jaki wpływ na organizm ma masaż?

Niezależnie od tego, jaki rodzaj rollera wybierzesz i które części ciała poddasz masażowi, efekt dla danych grup mięśni będzie podobny. Wykonanie automasażu przy użyciu rolek BLACKROLL® polega na umieszczeniu rollera pomiędzy płaską powierzchnią a mięśniem, który będziemy masować i wykonaniu ruchu pozwalającego rolce przemieszczać się po mięśniu. Dzięki tej metodzie wszystkie ćwiczenia wykonasz przy minimalnym użyciu siły, wykorzystując siłę grawitacji i ciężar ciała. Absolutnie każdy masaż przyśpieszy regenerację mięśni. Dzieje się tak, ponieważ wykorzystując ruch rolki, pomagamy tkankom usunąć zbędne produkty przemiany materii, nawadniamy je i uelastyczniamy. Efektem ćwiczeń z rolką jest również poprawa wyglądu skóry i odczucie relaksu związane ze zmniejszonym wytwarzaniem hormonów stresu w trakcie masażu. Regularne poddawanie się zabiegowi automasażu pozwoli utrzymać Ci organizm w dobrej kondycji, a cały układ ruch z pewnością odwdzięczy Ci się wzrostem siły, wytrzymałości, a także zanikiem odczuwania bólu.

Karolina Dachowska

Karolina Dachowska

Trener powięzi w Fizjo4Life

Karolina specjalizuje się w treningu powięzi, a w szczególności w technikach rolowania, rozciągania powięziowego w sporcie i terapii. Współtwórca i wykładowca BLACKROLL Education.