Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 60zł Gwarancja satysfakcji
Go Top

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

5 powodów dla których warto używać piankowej rolki

Powodów jest znacznie więcej, ale wymienimy 5 głównych, wiedząc, że absolutnie każdy znajdzie w nich przynajmniej jedną motywację do tego, żeby zacząć się rolować. Pozostałe odkryjesz samodzielnie po rozpoczęciu przygody z foam rollerem. Jedyna rzecz, o której musisz pamiętać to dobrej jakości wałek do masażu. Seria rolek przygotowana przez BLACKROLL® jest wykonana z pianki o odpowiednio dobranej sprężystości, jest hipoalergiczna, bezzapachowa i wodoodporna. Nie pozwól, żeby brak któregoś z tych elementów, staną Ci na drodze do poznania zalet wykorzystania wałka do rolowania.

1 - Poprawa ogólnej sprawności fizycznej oraz samopoczucia

Wykorzystując roller do ćwiczeń, absolutnie każdy poczuje pozytywny wpływ jego zastosowania. Niezależnie, czy jesteś sportowcem, czy pracownikiem biurowym rolowanie mięśni jest Ci potrzebne. Przede wszystkim dzięki zastosowaniu wałka do masażu poprawiasz elastyczność mięśni oraz wzmacniasz cały układ ruchu. Poprawiasz krążenie krwi i ułatwiasz organizmowi transport płynów w organizmie. Tym samym wspomagasz nawodnienie i odżywienie mięśni oraz usuwanie z nich zbędnych produktów przemiany materii. Na tym etapie warto korzystać z rolki do masażu BLACKROLL® STANDARD, dzięki niej przeprowadzisz masaż dużych partii mięśni, jak na przykład pleców. Poprawisz tym samym również funkcjonowanie mięśni oddechowych i całego układu.

2 - Regeneracja mięśni

Wszystkie mięśnie potrzebują regeneracji do prawidłowego funkcjonowania. Dzięki niej po treningu następuje wzmocnienie i wzrost masy mięśniowej. Jeżeli ominiesz ten etap, narazisz się na kontuzje oraz ból. Niestety nie dotyczy to tylko treningu w formie ćwiczeń, ale również długotrwale utrzymywanej złej postawy ciała lub braku ruchu. W tych wszystkich przypadkach, standardowa rolka do masażu BLACKROLL® pozwoli Ci na przywrócenie prawidłowego napięcia mięśniowego oraz usunięcia z tkanek nadmiernego napięcia. Systematyczne wykorzystanie wałka do masażu pozwoli Ci zatem utrzymać ciało w dobrym zdrowiu zarówno kiedy ćwiczysz, jak i w okresach, kiedy nie trenujesz regularnie.

3 - Rolowanie, jako rozgrzewka przed treningiem

Przed treningiem, do rozgrzewki zawsze warto wykonać kilka ćwiczeń z wałkiem do masażu. Dla najlepszego efektu wybierz wałek o nierównej powierzchni jak BLACKROLL® GROOVE lub BLACKROLL® FLOW. Oczywiście te ćwiczenia wypełnią zadania przypisywane rozgrzewce, czyli przygotują układ ruchu do wzmożonego wysiłku. W ten sposób rozgrzejesz i wzmocnisz mięśnie, powieź oraz wszystkie tkanki odpowiadające za prace stawów. Zminimalizujesz możliwość wystąpienia kontuzji, ale także pozwolisz swojemu organizmowi na przełamywanie kolejnych granic i osiąganie coraz lepszych wyników.

4 - Wzmocnienie układu ruchu

Nasze ciało do prawidłowego działania potrzebuje mocnego układu ruchu. To właśnie dzięki niemu możemy poruszać się płynnie, wykorzystując siłę i gibkość. Być może nie doceniamy tego na co dzień, ale już najmniejsze zaburzenia w tym obszarze sprawiają nam trudności w wykonywaniu codziennych czynności. Właśnie dlatego warto dbać o prawidłowe funkcjonowanie mięśni i powięzi. Poświecenie kilku minut dziennie na ćwiczenia z wałkiem do masażu, jest doskonałym sposobem na poprawę, utrzymanie i rozbudowę sprawności.

5 - Poprawa wyglądu

Dzięki właściwościom odżywiania i nawodnienia tkanek poprzez rolowanie, efekt Twoich ćwiczeń z wałkiem do masażu będzie również zauważany przez osoby trzecie. Dzieje się tak, ponieważ dzięki zastosowaniu wałka do masażu wzmacniasz i uelastyczniasz mięśnie, a także usuwasz z nich zbędne napięcie, wywołane stresem, przez co zmienia się kształt Twojego ciała. Rolowanie ma również podobne działanie na skórę, przez co ona także staje się elastyczna, lepiej nawodniona i odżywiona, tym samym poprawia się jej wygląd, wyrównuje się koloryt, a sama skóra nabiera blasku.

Przeczytaj też nasz artykuł : Jak dbać o skórę twarzy i jak ją regenerować?

Pobierz bezpłatną aplikację BLACKROLL® i uzyskaj dostęp do nieograniczonej bazy ćwiczeń!

Aplikacja BLACKROLL ćwiczenia

POBIERZ APLIKACJĘ BLACKROLL

Karolina Dachowska

Karolina Dachowska

Trener powięzi w Fizjo4Life

Karolina specjalizuje się w treningu powięzi, a w szczególności w technikach rolowania, rozciągania powięziowego w sporcie i terapii. Współtwórca i wykładowca BLACKROLL Education.