Domowe sposoby na ból pleców
Wysyłka w ciągu 24h Darmowa dostawa Testuj przez 100 dni

Formularz zawiera niepoprawne dane zaznaczone na czerwono przed kontynuacją prosimy poprawić wpisane dane

Domowe sposoby na ból pleców

Ten artykuł jest dla Ciebie jeżeli:

 • bolą Cię plecy, czujesz sztywność i ograniczenie ruchu w karku

 • garbisz się lub pracujesz dużo pochylając się

 • dużo siedzisz przy komputerze

 • czujesz napięcie i stres

 • coś Ci “weszło” w szyję lub masz uczucie, że coś Cię “przewiało”

Bywają dni, że zmagasz się z bólem pleców i kręgosłupa. Czasem ból towarzyszy Ci ciągle, w dłuższych okresach czasu. Zdarza się też tak, że objawia się nagle i choć mija po chwili, to na jakiś czas wyłącza Cię z życia. Znasz to, prawda?

Ból pleców przez brak ruchu na home office

Ból pleców czy ból różnych odcinków kręgosłupa, to jedne z najczęstszych dolegliwości naszych czasów. Przez ostatni rok dolegliwości te zostały spotęgowane dodatkowo zmianą trybu życia i pracy. I choć wizja tzw. home office, czyli pracy z domu, mogła się początkowo wydawać kusząca, to okazało się, jak bardzo szkodzi naszemu zdrowiu. Czemu? Z powodu ograniczenia lub braku ruchu. 

Jak często doświadczamy bólu pleców?

Statystyki potrafią przestraszyć, a wciąż rosną. Aż 85% pacjentów odczuwa ból pleców, który uniemożliwia codzienne funkcjonowanie, przynajmniej raz w życiu. To znaczy, że znaczna większość z nas będzie lub miała jakiś silny bólowy problem w plecach. 50% procent osób dorosłych odczuwa ból raz w roku, a aż 26% procent dorosłych odczuwała ból w ciągu trzech ostatnich miesięcy.

Okazało się, że siedzenie jest porównywane w swojej szkodliwości do palenia papierosów. Siedząc narażamy ciało, poprzez zwykle niepoprawną postawę na znaczne przeciążenia i napięcia kręgosłupa. Problem ten dotyczy zarówno dorosłych, jak i dzieci. 

Przyczyny bólu pleców

Dziś większość spraw załatwimy elektronicznie bez wychodzenia z domu, nadużywając korzyści płynących z rozwoju technologii, spędzamy większość swojego czasu wolnego przed komputerem.

Nasilające się bóle pleców i karku? Najczęstszym powodem jest praca z łóżka, przy stole kuchennym czy na niewygodnym krześle. 

Nasze dni upływają ostatnio na przenoszeniu się z kuchni na kanapę. 

Praca w niedostosowanych do niej warunkach i nie zadbaniem o właściwą postawę ciała wiąże się często z większym obciążeniem nie tylko dla kręgosłupa lędźwiowego, ale też szyi i karku. 

Mięśnie nie nadążają z utrzymaniem ciała przez tak wiele godzin w tych pozycjach, co może wywierać nacisk na nerwy, powodując bóle głowy, zawroty lub drętwienie kończyn górnych. Nieprawidłowa pozycja ciała wymusza na mięśniach wykonanie większej pracy. Po długotrwałym utrzymaniu złej postawy mięśnie są zmęczone, a my zaczynamy odczuwać dolegliwości bólowe, które zlokalizowane są najczęściej w odcinku szyjnym i lędźwiowym. Siedzący tryb życia może powodować osłabienie mięśni i więzadeł.

Jak przeciwdziałać bólowi pleców?

Jedną z najskuteczniejszych czynności przeciwdziałających powstawaniu tego stanu rzeczy jest automasaż, czyli popularne ROLOWANIE!

Rolowanie to forma masażu, którą można samodzielnie wykonać z wykorzystaniem specjalnie zaprojektowanych rolek i piłek BLACKROLL®.

Systematyczne rolowanie wzmacnia zdrowie fizyczne i psychiczne, zapewnia odprężenie mięśni i poprawia ruchomość stawów. Dzięki automasażowi z wykorzystaniem BLACKROLL® poprawisz elastyczność i gibkość ciała, które pomogą Ci czuć się sprawniej i młodziej na dłużej! A co więcej poprawisz odżywienie i nawodnienie tkanek.

Już 5 minut rolowania pleców pozwoli Ci znacząco zmniejszyć ograniczające napięcie i nieprzyjemną sztywność ciała! A także poczuć ulgę w bólu praktycznie od razu!

Jego największą zaletą jest fakt, że aby wymasować sobie plecy nie trzeba wychodzić z domu! Rolowanie nie zastąpi wizyty u terapeuty, który będzie mógł zdiagnozować dokładnie rodzaj i moc problemu, ale stanowi świetną prewencję dolegliwości, a także BEZPIECZNE uzupełnienie ewentualnej fizjoterapii.

Rolowanie w kontekście bólu pleców pomaga realnie przeciwdziałać takim dolegliwościom, jak sztywność i bolesność kręgosłupa i szyi, które bez wątpienia dotykają osoby pracujące zdalnie.

Co więcej jest zalecane dla wszystkich osób z dolegliwościami dyskopatycznymi i zwyrodnieniowymi. Osób, które czują, że coś im weszło w plecy, przewiało je lub mają problem z garbieniem się.

“Polecam rolowanie wszystkim moim pacjentom, jako skuteczną formę zapobiegania dolegliwościom kręgosłupa” mówi Jakub Nowosad, fizjoterapeuta warszawskiej kliniki Fizjo4life. “Rolowanie pelców pozwoli nie tylko obniżyć napięcie mięśniowe, sztywność i bolesność pleców, ale również niwelować negatywne skutki nadmiernego przeciążenia stresem.”

Do rolowania pleców, a zwłaszcza właśnie okolic kręgosłupa na całej jego długości, idealnym narzędziem jest BLACKROLL® DUOBALL 8 cm. Dzięki automasażowi z BLACKROLL® DUOBALL 08 uwolnisz swoje plecy od sztywności i poczujesz ulgę po całym dniu spędzonym w pozycji siedzącej lub niewygodnej pozycji pracy.

“Nie ma lepszego sprzętu do rolowania kręgosłupa, niż BLACKROLL® DUOBALL 08!” rekomenduje trenerka powięzi Karolina Dachowska. “BLACKROLL® DUOBALL 08 w dogłębny i precyzyjny sposób dociera do najbardziej przeciążonych mięśni posturalnych - prostowników grzbietu. Dzięki swojej specjalnej budowie gwarantuje bezpieczny i jednocześnie intensywny automasaż kręgosłupa. Polecam go wszystkim osobom, które odczuwają nie tylko ból pleców, ale również towarzyszący mu ból głowy, zmęczenie i ogólny spadek dobrego samopoczucia”.

DUOBALL 08 to opcja dla Ciebie, jeśli: 

 • bolą Cię plecy
 • czujesz sztywność w karku
 • garbisz się
 • czujesz, że masz ograniczone ruchy
 • pracując dużo się pochylasz
 • nosisz ciężary
 • schylasz się po dziecko
 • dużo siedzisz przy komputerze
 • czujesz napięcie i stres
 • masz dyskopatię
 • coś Ci “weszło” w szyję
 • masz uczucie, że coś Cię “przewiało”
 • nadwyrężasz mięśnie grzbietu podczas treningów

Jeżeli zastanawiasz się, czy rolowanie nie jest zbyt trudne i czy sobie poradzisz - nie martw się! Rolowanie jest czynnością, którą może wykonywać każdy - niezależnie od wieku i poziomu aktywności fizycznej! Jest bardzo proste i intuicyjne! Możesz je wykonywać w domowych warunkach i codziennym ubraniu, zawsze wtedy kiedy poczujesz, że Twoje plecy stają się coraz bardziej ciężkie. Gwarantujemy Ci, jeżeli raz spróbujesz już nigdy nie będziesz chciał rozstać się ze swoją rolką!

“BLACKROLL® DUOBALL 08 otrzymałem od jednej z moich klientek, która zauważyła, że ból pleców zaczyna towarzyszyć mi coraz częściej znacząco utrudniając komfort pracy” - opowiada Konrad Góra, właściciel prestiżowego salonu fryzjerskiego Głowy do Góry. “Na początku podszedłem do niego bardzo sceptycznie. Pomyślałem - jak taka mała rolka ma mi pomóc? Ale postanowiłem spróbować. Już po pierwszym rolowaniu poczułem, jakby ktoś zrzucił z moich pleców ogromny ciężar! Od tego czasu roluję się systematycznie, a ból tak jakby zniknął.”

Nie daj się bólowi pleców i zacznij czerpać korzyści z rolowania już dziś!

blackroll duoball 8 piłka do ucisku i precyzyjnego automasażu wybranych partii ciała